Phantom 3 Professional 3. díl - Orientace v letu

| Igor Vlahovič

Ve druhém díle kurzu letu s Phantom 3 Professional jsme si s klientem vyzkoušeli orientaci v letu. Protože spoléhat se na funkce Go Home a FAIL SAFE, případně i COURSE LOCK nemusí být 100% jistota.

Já se svým klientem při tréninku orientace v letu | Zdroj: droncentrum

Já se svým klientem při tréninku orientace v letu | Zdroj: droncentrum

Pokud máme dron na dohled (byť je sebemenší) a máme jej na řídícím signálu, je lepší dron řídit rukama a přiletět si zpět. Samozřejmě pokud nás tlačí čas (akumulátor apod.) a máme prostor pro návrat (dron nenarazí do překážky), pak můžeme použít například Go Home.

Trénink orientace v letu

Odletěli jsme s Phantomem zhruba 80 metrů od Home Pointu (HP), pak se model otočil několikráte kolem vlastní osy, a pak jsem zadal úkol, kdy pilot musel navigovat Phantoma zpět k nám. Šel na to svérázným a rychlým způsobem, kdy se rychle pohyboval po obloze, až jsem jej ztrácel z kamery. To sice nevadí, ale pohyb s tímto strojem může být pomalejší a klidnější, obzvláště s ohledem na pozdější zvyky natáčení a procedury.

Navíc i pro pozdější let v méně prostorných místech se vyplatí létat s dronem pomaleji a s rozvahou. Rychlý let bych doporučil při návratu z větší dálky při končící kapacitě akumulátoru apod.

Nicméně jsme cca 3x až 4x odletěli na stranu od Home Pointu a vždy se pilotovi podařilo přiletět zpět.

Do příště zpomalíme pohyb po obloze a to při stoupání a přistávání. Klient na tom bude zase o kus dále.

Mimo orientaci v letu jsme zkusili také přesnost přistání kvadrokoptéry Phantom 3 Professional na HP při 20ti satelitech. Odchylka byla asi 2 metry, což je v limitu.

Video z kurzu letu číslo 3:

 

 

V dalším pokračování budu klienta učit pomalejší pohyby a cit v páčkách. Na tom bude totiž později záviset i kvalita záznamů samotných.

Komentáře (0)Vstup do diskuse