Phantom 3 Professional 5. díl – První zkouška natáčení

| Igor Vlahovič

Další lekce se zaměřila na první snahu o klidný, pomalý let, ale také první pokusy o práci s kamerou a jejím náklonem. Jde o to, že kvadrokoptéra Phantom 3 Professional má silné motory a hodně citlivé ovládání. Sice jde nastavit exponenciál na kanály, ale ostrý nástup plynu je zase dobrý pro řešení krizových situací. Dohodli jsme se tedy s mým klientem, že se naučíme vše ovládat klidně a plynule bez této úpravy.

Snímek z 5. lekce práce s kvadrokoptérou DJI Phantom 3 Professional | Zdroj: droncentrum

Snímek z 5. lekce práce s kvadrokoptérou DJI Phantom 3 Professional | Zdroj: droncentrum

Systém výuky jsem navrhl tak, že jsem nejprve osobně proletěl daný úsek a natočil jej. Posléze musel to stejné provést i můj žák. A to vše bez předchozí přípravy.

Na videu pak uvidíte, jak se mu dařilo zvládnout let a případný náklon kamery. Napoprvé to nebylo špatné. Tento styl se musí samozřejmě stále opakovat. Toto se nelze naučit ihned. Cvičení dělá mistra.

Je potřeba si zvyknout na opravdu malé výchylky obou kniplů a také kolečko na ovládání sklonu kamery. Je totiž jinak citlivé než u Phantom 2 Vision+.

Kromě sledování stylu letu si můžete porovnat kvalitu FULL HD záznamu u DJI F315 Phantom 2 Vision a DJI Phantom 3 Professional. Je tam vidět skutečný rozdíl.

Video z této lekce:

 

Komentáře (0)Vstup do diskuse