Phantom 3 vylepšený na užitečný nástroj pro zemědělce

| Petr Minařík

Společnost Sentera vylepšila kvadrokoptéru DJI Phantom 3 Professional na užitečný nástroj pro všechny zemědělce. Vylepšený dron P3P totiž nyní dokáže poskytnout normalizovaný diferenční vegetační index, zkráceně NDVI data, která jsou pro zemědělce velmi užitečná.

Vylepšená kvadrokoptéra Phantom 3 Professional | Zdroj: sentera.com

Vylepšená kvadrokoptéra Phantom 3 Professional | Zdroj: sentera.com

Aby zemědělci zůstali konkurenceschopní, potřebují data o zdraví plodin pokud možno v reálném čase a za málo peněz. Tento požadavek by měla plnit vylepšená kvadrokoptéra Phantom 3.

Systém Sentery byl již otestován

“Tuto sezónu zemědělci úspěšně využili vylepšený Phantom 3 NDVI pro určení zdraví plodin a odhalení problémů v poli. To jim umožnilo snížit náklady a zvýšit výnosy,” řekl Kris Poulson, viceprezident zemědělství ve společnosti Sentera.

Poulson dále vysvětlil: “Spárováním našeho osvědčeného senzoru Sentera Single Sensor s kvadrokoptérou Phantom 3, jsme pěstitelům umožnili využít možnosti NIR* a NDVI, čímž bylo dosaženo nižších nákladů. Něco podobného zhruba před šesti měsíci nebylo možné, především v této cenové relaci.”

*Infračervené záření

Jeff Boersma, obchodní reprezentant společnosti 212 Seed & Ag, dále komentoval: “Tuto sezónu mi vylepšená kvadrokoptéra Phantom 3 NDVI umožnila snímat výjimečné NIR a NDVI snímky a data, která mi pomohla zvýšit návratnost prostředků a udělat strategická rozhodnutí pro další investice.”

Sentera Single Sensor je jedním z nejmenších, nejlehčích a nejpřesnějších zemědělských senzorů dostupných na trhu | Zdroj: sentera.com

Sentera Single Sensor je jedním z nejmenších, nejlehčích a nejpřesnějších zemědělských senzorů dostupných na trhu | Zdroj: sentera.com

Proces vylepšení

Existují dvě možnosti, jak získat vylepšený Phantom 3 Professional NDVI. Buď majitel P3P zašle svůj dron do firmy Sentera, kde zkušení inženýři integrují senzor do dronu, nebo je možné, objednat si kvadrokoptéru s již integrovaným senzorem.

Přidání senzoru Single Sensor do kvadrokoptéry Phantom 3 vyjde na zhruba 43 tisíc Kč.

Zdroj: suasnews.com

Komentáře (0)Vstup do diskuse