Pilot dronu našel tři dny pohřešovaného muže za 20 minut

| Petr Minařík

Když se 12.8. ztratil Guillermo DeVenecia, policie a pátrači začali tohoto 82 let starého muže, který trpí demencí a ztrátou sluchu, okamžitě hledat.

Ilustrační foto | Zdroj: pixabay.com

Ilustrační foto | Zdroj: pixabay.com

Policie, hledací psi, helikoptéra a stovky dobrovolníků tři dny bezvýsledně pročesávali lesní oblasti a pole o kolo DeVeneciova domu. Fitchburgská policie vyhlásila poplach všem obyvatelům, aby byli na pozoru. Davidu Leshovi však trvalo pouhých 20 minut, než DeVeneciu našel.

Majitel dronu neváhal a začal pomáhat

Lesh obvykle používá svůj dron k fotografování lyžařů a snowboardistů pro svoji společnost Virtika. Když se dozvěděl o pohřešovaném muži, okamžitě se svojí přítelkyní Katie a jejím otcem Garym začali pomáhat při hledání.

Údajně prý nevěřili, že bude DeVenecia stále živ a v pořádku. “Upřímně, když David létal s dronem nad fazolovými poli, mysleli jsme si, že hledáme tělo,” řekl Gary.

Použitím FPV (first-person-view) byl Lesh schopen letět asi 60 metrů nad oblastí a prohlížel obraz z kamery dronu. Díky dronu prohledal pole během minut, což by dobrovolníkům zabralo několik hodin.

Šťastný konec

Ke konci letu, okolo jedné hodiny odpolední, řekl Lesh, že vidí DeVeneciu, jak stojí v řádcích fazole.

“Když jsme dělali poslední otočku, všimli jsme si v poli klopýtajícího, lehce dezorientovaného muže,” řekl Lesh reportérům.

Lesh a jeho skupina odnesli DeVeneciu z pole a odvezli jej do lokálního centra a k jeho znepokojené manželce.

“Být objata od něčí manželky, když byla daná osoba pohřešovaná… To je pocit, na který dlouho nezapomenu,” řekla Katie reportérům.

Navzdory tomu, že byl DeVenicia tři dny bez vody, jídla nebo přístřeší, byl v dobrém stavu. Podle policie utrpěl pouze mírnou dehydrataci. Zprávy uvádí, že si vůbec neuvědomoval, jak dlouho byl pryč, a že po něm byla vyhlášena tak velká pátrací akce.

Zdroj: examiner.com

Kategorie: Články

Štítky: Dron, Drony, UAV, Dron s kamerou

Komentáře (0)Vstup do diskuse