Podívejte se na muže, který se nechal omráčit "taser dronem"

| Petr Minařík

Tento „Stun-gun“ dron umí zasadit ránu o velikosti 80 tisíc voltů. Jedná se o upravený dron, který má v sobě implementován taser. Pro Chaotic Moon by to mohl být celkem vážný byznys.

Muž se dobrovolně nechal taserovat dronem | Zdroj: video

Muž se dobrovolně nechal taserovat dronem | Zdroj: video

Austinské designové studio vytvořilo létající stroj kvůli demonstraci, avšak dron by mohl být rychle vyráběn komerčně pro zajištění osobní bezpečnosti nebo vymáhání práva. Tento prototyp je založen na hexakoptéře Tarot, která původně nesla zrcadlový fotoaparát pro snímání videa a leteckých snímků. Avšak díky pár úpravám a taseru na palubě, se z něj stalo opravdové zvíře.

Začne drony s tasery využívat policie?

Cílem nebylo, aby se dron samostatně toulal po městě a zadržoval podezřelé osoby, než dorazí policie (díky taseru by však takový úkol teoreticky zvládl). Místo toho, vzhledem k právním požadavkům, je dron ovládán pilotem a další osobou, která má za úkol ovládat vystřelení projektilu. Časem by se toto zařízení mohlo používat, aby policii pomohlo podrobit podezřelého, než dorazí členové policie. Zabudovaná kamera nabízí operátorovi přenos videa v reálném čase, který může posoudit situaci, než se rozhodne k zásahu.

Dobrovolník Jackson Sheehan se stal první lidskou obětí, po rychlé kontrole důležitých životních orgánů, dostal od zdravotníka povolení ke službě. Celá záležitost trvala jen pár sekund – zařízení umí omráčit několikrát až po 10 sekundových dávkách, avšak advokát společnosti Chaotic Moon pověřil spoluzakladatele Williama Hurleyho, aby vytáhl kabel po polovině doby. Sheehan byl dronem evidentně podroben, proti své vůli spadl na bezpečnostní matrace. Krátce na to se a zdravotník mu následně odstranil ze zad drát s projektilem. Podívejte se na video níže.

 

 

Zdroj: engadget.com

Kategorie: Články

Štítky: Dron, Drony, UAV

Komentáře (0)Vstup do diskuse