Podívejte se na tanec osvětlených dronů v lese

| Petr Minařík

V dnešních dnech to vypadá spíše tak, jakoby se vám každý snažil dron pouze prodat. Jelikož však všichni prodejci nemohou prodávat stejný model, některé z nich se trochu odlišují. Takovým dronem je i Flyability Gimball, který je v podstatě nerozbitný. Společnost nedávno zveřejnila video svých dvou upravených Gimballů. Jedná se o záznam jedné noční akce z lesa.

Upravené drony Gimball od Flyability | Zdroj: video

Upravené drony Gimball od Flyability | Zdroj: video

Videa níže byla natočena bez jakýchkoliv speciálních efektů, pouze s použitím dronů Gimball, který byly dovybaveny každý 6 metrovým neonovým drátem, několika LEDkami a fluorescentním materiálem. Drony byly ovládány manuálně, i když světla byla již předem naprogramována do speciálních sekvencí v kombinaci s dynamickými reakcemi na kolize.

 

 

Co činí Gimball unikátním je to, že se jeho klec kutálí. Nejedná se tedy o tuhou kouli, která chrání dron. Jelikož se klec může kutálet, znamená to, že kontakt s okolím nemá vliv na orientaci dronu uvnitř. Tím je zaručeno, že se dron uvnitř stabilizuje bez ohledu na to, do čeho narazí. V tomto projektu znamenaly nárazy do stromu změnu barevných sekvencí. Opravdu bylo na co se dívat.

 

 

Pokud byste si chtěli jeden takový Gimbal přivlastnit, bylo by vhodné dodat, že za něj zaplatíte v přepočtu asi 485 tisíc Kč. A to je teprve počáteční cena, která podle všeho neobsahuje všechny zvonky a píšťaly (a LEDky). Jedinou nadějí tedy zůstává doufat v to, že se jedná o cenu za ručně vyrobenou verzi s komponenty vyrobenými na zakázku. Možná však Flyability přijde s verzí pro obyčejné lidi.

Zdroj: spectrum.ieee.org

Kategorie: Články

Štítky: Dron, Drony, UAV

Komentáře (0)Vstup do diskuse