Policie v Severní Dakotě využívá drony vybavené tasery

| Petr Minařík

Policie v Severní Dakotě je nyní oprávněna používat drony vybavené tasery, slzným plynem, gumovými projektily a dalšími “nesmrtelnými” zbraněmi, podle návrhu zákona House Bill 1328.

Podomácku vyrobený dron, na kterém je připevněna střelná zbraň - ilustrační foto | Zdroj: video

Podomácku vyrobený dron, na kterém je připevněna střelná zbraň – ilustrační foto | Zdroj: video

Původně měl návrh zákona pouze omezit policejní dohledovou sílu a zakázat všechny zbraně připevněné na drony při vymáhání práva. Celá situace se však změnila díky lobbystické skupině, které bylo umožněno pozměnit návrh zákona. Ten nyní pouze zakázal smrtící zbraně, píše deník The Daily Beasts.

Zneužití? Nepravděpodobné…

Pomineme-li skutečnost, že tyto zbraně nejsou “nesmrtelné”, mohou být řízeny dálkově, takže by pravděpodobně nemělo dojít k jejich zneužití. Severní Dakota je také jedním ze šesti zkušebních míst v USA, kde se vědci snaží přijít na to, jak integrovat  drony do civilního vzdušného prostoru. Severní Dakota je také vůbec prvním státem, kde Federální letecká správa (FAA) povolila létat s drony až 370 metrů vysoko a umožnila lety v noci.

Becker, podporovatel původního znění zákona a republikán, zřejmě odstoupil. “Toto je něco s čím rozhodně nesouhlasím,” řekl při slyšení, podle deníku The Daily Beast. “Dle mého názoru by se měla udělat hezká červená čára: Drony by neměly být využívány jako zbraně. Tečka.”

Využití dronů jako zbraně však nenapadlo pouze policii. Nedávno se na internetu objevilo video, které ukazuje podomácku vyrobený dron, na kterém je připevněna střelná zbraň. FAA a lokální úřady rozhodly, že majitel dronu neporušil žádné zákony, i přesto však vyšetřování i nadále pokračuje.

 

 

Zdroje: theverge.com, thedailybeast.com

Kategorie: Články

Štítky: Dron, Drony, UAV

Komentáře (0)Vstup do diskuse