Porovnání řad kvadrokoptér DJI Phantom

| Igor Vlahovič

Poměrně často se setkávám s dotazy majitelů kvadrokoptér řady Phantom 1 a 2, jaké jsou mezi nimi rozdíly. Jak u řady Phantom 1, tak i u řady Phantom 2 existuje více modelových typů. Někteří se v tom přestávají orientovat.

Srovnání kvadrokoptér řady Phantom (zleva: DJI Phantom 1, DJI Phantom FC40, DJI Phantom 2, DJI Phantom 2 Vision a DJI Phantom Vision +) | Zdroj: droncentrum

Srovnání kvadrokoptér řady Phantom (zleva: DJI Phantom 1, DJI Phantom FC40, DJI Phantom 2, DJI Phantom 2 Vision a DJI Phantom Vision +) | Zdroj: droncentrum

Řada Phantom 1

Řada Phantom 1 rozlišuje jen dva modely: F300 a FC40. Ale i mezi nimi existují drobné rozdíly. FC40 má HD kamerku, kterou lze ovládat pomocí APP aplikace na dálku a tím pádem pořizovat foto a video. To je základní rozdíl.

Řada Phantom 2

U řady Phantom 2 už to je složitější. Jednak jsou modely dodávané buď se stabilizací obrazu pro kamery GoPro HERO 3 nebo 4, anebo koupíte jen samostatný model. Pak máme řady Vision včetně plusové řady. Každá řada má své označení a jsou mezi nimi rozdíly. Vision má kompletní telemetrii a FPV náhledy, u P2 toto musíte řešit dodatečně.

Už u samotného Phantom 2 Vision + jsou další „verze“. Kvůli tomu se to celé opět komplikuje.

Od sestavy se pak odvíjí i cena za RTF set. Cena u P1 F300 začíná na 11 490 Kč. U verze Vision + se pak může vyšplhat až přes 27 000 Kč.

Zájemce o RTF sestavu řady Phantom tak musí předem zvážit, za jakým účelem bude model používat a co od něj očekává.

Proto jsem se pokusil shrnout základní rozdíly v této tabulce. Pomůže tak v základní orientaci mezi jednotlivými typy.

Komentáře (0)Vstup do diskuse