Americká vláda bude údajně vyžadovat povinné registrace dronů

| Petr Minařík

Americká vláda údajně zvažuje povinné registrace komerčně používaných dronů, včetně těch, které si kutilové vyrobili sami. Noviny NBC News uvedly, že Odbor dopravy oznámí nový plán v těchto dnech s nadějí implementace tohoto pravidla do začátku prázdnin. V tomto období se totiž bude prodávat nejvíce dronů, protože drony jsou oblíbeným dárkem. Obamova administrativa a Odbor dopravy však ještě musí ohlásit tiskovou konferenci.

srovnani parrot bebop a Phantom DJI

Ilustrační foto | Zdroj: droncentrum

Odbor dopravy by měl tvořit “komando” s předními výrobci dronů, aby vytvořili registrační proces a zmírnili tak potenciální zmatky vlastníků dronů. Registrování dronů s sebou do průmyslu s drony přinese přísnější objednávky a odpovědnost. Tato nová pravidla jsou důsledkem nedávných blízkých střetů dronů s letadly. Už i policie delší dobu volá po přísnějších zákonech.

 

Do doby, než uslyšíme návrh odboru dopravy, zůstává několik hlavních otázek: Bude tato politika retroaktivní a bude obsahovat dříve nakoupené drony? Podle jakých směrnic bude vláda drony klasifikovat? Budou lidé muset aktualizovat svá data v registru, když soukromě prodají svůj dron?

Federální letecká správa mezitím soustavně pracuje na regulacích dronů, avšak ty údajně nebudou hotovy do roku 2017.

Zdroj: theverge.com

Kategorie: Články

Štítky: Dron, Drony, UAV

Komentáře (0)Vstup do diskuse