PowerEgg — Tak trochu jiné „vajíčko“ na cesty

| Petr Minařík

Společnost Powervision Robot přišla s velice zajímavým nápadem. Navrhla totiž dron ve tvaru vajíčka určený na cesty, který ve světě komerčních dronů nemá obdoby.

Dron PowerEgg v rozloženém stavu | Zdroj: powervision.me

Dron PowerEgg v rozloženém stavu | Zdroj: powervision.me

Dron PowerEgg byl navržen tak, aby v sobě kombinoval maximálně čistý vzhled společně s praktičností a funkčností. Jedná se sice o kvadrokoptéru, ale naprosto odlišnou od ostatních. Díky své velikosti by také neměl být problém PowerEgg vložit do batohu a vzít s sebou na cesty.

Dron PowerEgg v porovnání s ruksakem | Zdroj: powervision.me

Dron PowerEgg v porovnání s ruksakem | Zdroj: powervision.me

Výkonný ředitel Powervision, Wally Zheng, prohlásil: „Firma Powervision chtěla pro PowerEgg vytvořit nádherný a zároveň funkční design. Myslíme si, že oválný tvar je nejen čistý a ryzí, ale také nabízí strukturální a funkční výhody. Tento jednoduchý avšak zásadní design znamená, že je PowerEgg mnohem více uměleckým dílem než dronem.“

Jak dron PowerEgg vznikal a co umí?

Dron PowerEgg byl týmem vyvíjen přes 18 měsíců, avšak podařilo se z něj udělat opravdu „výkonné vajíčko“. PowerEgg totiž umí snímat 4K video (i 360° panorama). Kamera je stabilizována 3osým gimbalem a lze z ní přenášet obraz v reálném čase. Polohu v uzavřených prostorách zajišťuje obdoba polohovacího systému P-OTTI.

Výrobce o dronu neudává podrobnější technické informace. Co se ovládání týče, to by mělo být řešeno pomocí vysílače, případně intuitivní aplikace pro mobilní zařízení. Cílem výrobce totiž bylo, aby s dronem dokázalo létat i pětileté dítě.

Dron PowerEgg by měl být dostupný ve třetí čtvrtině tohoto roku za zatím dosud nespecifikovanou částku.

 

 

Zdroj: powervision.me

Komentáře (0)Vstup do diskuse