V jezeře byl nalezen dron s kamerou i se záznamem havárie

| Petr Minařík

Anne-Marie Valentine minulý měsíc kempovala na jezeře Folsom v Kalifornii, když spatřila něco, co původně vypadalo jako mrtvý racek na dně suchého jezera. Jakmile se dostala blíže, uvědomila si, že je to dron s kamerou, se kterým zde někdo havaroval ještě před tím, než sucho vysálo pryč vodu. A co víc, záznam z kamery byl stále nepoškozený a ukazoval poslední let dronu.

Záběr z dronu pár chvil před tím, než spadl do vody | Zdroj: video

Záběr z dronu pár chvil před tím, než spadl do vody | Zdroj: video

“Můj velmi zvědavý třináctiletý syn otevřel vodotěsný obal a vytáhl kameru. Našel v ní paměťovou kartu,” píše Valentine na svém Facebookovém profilu. “Když jsme se dostali domů, zapojila jsem ji a zjistila, že byla chráněna natolik, abychom z ní ještě získali video, jak se dron topí pod vodu!”

Video můžete zhlédnout zde. Pád se uskuteční asi od 1:23.

Valentine říká, že kamera natáčela dalších 30 minut poté, co s dronem spadla do jezera. V jedné chvíli se jí podařilo natočit nějaké záběry kaprů plujících kolem.

Video také obsahovalo pár momentů, kdy je na něm vidět pilot, který dron ztratil 6. června 2015:

V tuto chvíli ještě veselý pilot dronu | Zdroj: video

V tuto chvíli ještě veselý pilot dronu | Zdroj: video

Valentine se nyní snaží vrátit dron a paměťovou kartu jeho vlastníkovi. “Myslíme si, že je to docela v pohodě, a chlapík, který dron ztratil, by jej měl dostat zpět. Tak může sdílet svůj příběh o tom, jak ztratil dron, jež strávil 2 měsíce pod vodou a vrátil se k němu,” řekla.

Zdroj: petapixel.com

Komentáře (0)Vstup do diskuse