Při natáčení Bondovky Spectre byl využit dron

| Petr Minařík

Při jedné z klíčových scén nové Bondovky Spectre, byl využit dron společnosti Intuitive Aerial. Jednalo se o dron Aerigon, který s přehledem uzvedne kamery jako 6K RED Dragon s čočkami Zeiss Master Prime.

Dron Aerigon, který byl využit při natáčení Bondovky Spectre | Zdroj: intuitiveaerial.com

Dron Aerigon, který byl využit při natáčení Bondovky Spectre | Zdroj: intuitiveaerial.com

Dron Aerigon tak poskytl platformu pro precizní záběry v UHD rozlišení. “Tyto záběry nemohly být pořízeny jinak,” řekl Jeremy Braben, zakladatel Helicopter Film Services (HFS). “Dron Aerigon nám umožnil dostat se blíže k akci, v noci a v omezené části města.”

Sekvence vyžadovala, aby kamery natáčely přímo nad střechami domů, což je pro helikoptéru příliš nízko. Společnost HFS tak musela dostat speciální povolení od Úřadu pro civilní letectví, protože scéna byla natáčena v noci a v hustě osídlené části v centru Londýna.

Nejpokročilejší dron na světě?

Dron Aerigon patří k nejpokročilejším dronům na světě. Maximální přidaná zátěž schválena výrobcem činí 13,4 kg. Váha kamery včetně čoček, gimbalu a patentovaného stabilizačního systému byla zhruba 9 kg. Dron je mimo jiné vybaven 12 výkonnými, protiběžnými motory. Robustní a odnímatelné nohy vytváří ochrannou klec pro kameru a čočky, a zajišťují hladké přistání.

“Díky pozoruhodné stabilitě dronu Aerigon, jsme byli schopni natočit tyto záběry poměrně rychle,” řekl Braben. “Filmaři mohli realizovat své kreativní záběry, a my je byli schopni natočit, protože je Aerigon flexibilní a spolehlivý.”

Firma HFS již dříve využila Aerigon k natáčení dalších filmů, včetně Into the Woods nebo Avengers: Age of Ultron.

Zdroj: intuitiveaerial.com

Komentáře (0)Vstup do diskuse