Příběhy DJI 11. díl – Zázrak zvaný Phantom

| Petr Minařík

„V létě roku 2013 jsme asi o půl deváté večer letěli s našim Phantomem 1 a stabilizací Zenmuse H3-2D nad pohořím Sierras de San Luis v Argentině, abychom udělali video pro stavební firmu „Green SA – The Quebrachos Country“.

Záběr z Phantomu | Zdroj: dji.com

Záběr z dronu DJI Phantom | Zdroj: dji.com

Z pohledu Phantomu jsme viděli, že se blíží bouře z druhé strany hory. Takže asi po 6 minutách letu najednou mraky pohltili náš Phantom. Nic jsme neviděli.

Okamžitě a při prvních známkách šoku jsme se snažili letět s ním zpět, ale bez úspěchu. Za dvě minuty jsme podlehli panice a vypli jsme radiopřijímač, avšak neuvědomili jsme si, že měl Phantom téměř vybitou baterii.

Bylo to už více než 15 minut od chvíle, kdy jsme s dronem vyletěli a nic jsme kvůli mrakům neviděli – tedy až na blesky, které přicházely s bouří… Vypadalo to jako horrorový film. Poté jsme si pomysleli, že je náš Phantom definitivně ztracen.

Čtyřicet minut po vzletu a v domnění, že je po všem, jsme najednou velmi nejasně, viděli červené světlo. Světlo nad vrcholkem hory bylo čím dál tím silnější. Byly to blikající diody našeho Phantomu. Snažili jsme se použít funkci return home, ale Phantom měl téměř vybitou baterii a byl od nás asi kilometr daleko…

V tom momentě se začal ztrácet. Ještě s jedním místním jsme se rozhodli, že ho půjdeme zachránit.

Jak čas plynul, bouře sílila a navíc se začalo stmívat, nebyl dobrý nápad šplhat téměř bez světla. Avšak snažili jsme se vylézt na boční okraj hory a najít Phantom dříve, než přestane svítit. Pokud bychom čekali na denní světlo, nikdy bychom neznali přesné místo jeho dopadu.

Když jsme se dostali k Phantomu, přestalo pršet a foukat. Byl to epický noční výstup, s bouří za zády a lucernami v rukách. Červené světlo dronu sláblo každým bliknutím. Ale vydrželo neuvěřitelné 3 hodiny, než přestalo svítit. TŘI NEUVĚŘITELNÉ HODINY!

Dron byl neporušený, byl bez jakéhokoliv poškození, sice se spoustou vody uvnitř, ale neporušený!

Po příjezdu domů jsme Phantoma rozebrali a sušili 3 dny… poté jsme ho jeli vyzkoušet. K našemu překvapení létal, jakoby se nic nestalo. Je to úžasný stroj! Pouze GoPro kamera již nefungovala. Ztratili jsme nějaké fotografie, avšak video se nám podařilo získat…

Náš Phantom byl aktivní 3 hodiny, než jsme ho v horách a při kolosální bouři zachránili. Je to zázrak. DJI Phantom v. 1.1 :).

Multimedia Audio-Visual Production“

 

 

Zdroj: dji.com

Komentáře (0)Vstup do diskuse