Příběhy DJI 23. díl - Projekt Legacy

| Petr Minařík

“Na vyprávění příběhů s kamerou jsem se soustředil již od čtrnácti. Moje kariéra a vášeň mne zavedly do více než dvaceti zemí, kde jsem měl šanci dokumentovat příběhy pro New York Times, TIME.com a mimo jiné i Los Angeles Times. Teprve nedávno, kdy jsem začal pracovat na projektu “While I’m Here | The Legacy Project”, jsem si uvědomil, jaký dopad může mít moje vyprávění. 

Záběr na Thomase a jeho auto "" | Zdroj: video

Záběr na Thomase a jeho auto „Beluah“ | Zdroj: video

Tento projekt je o dokumentování lidí, kteří dělají neobyčejné věci. Bude dokumentovat a vyprávět příběhy osmi úžasných lidí žijících napříč Severní Amerikou.

Projekt začal, když jsem nechal čas běžet a promarnil jsem šanci vyprávět příběh jednoho úžasného muže z mého rodného města Wallaceburg (Kanada). Ten muž se jmenuje Frank Dymock. Frank měl u domu garáž, v níž bylo mnoho strojů pro ostřední bruslí. Každý den, vítal Frank ve své garáži komunitu lidí, kteří si sem chodili nechat naostřit brusle a Frank za to nikdy nechtěl ani desetník. Byl opravdu živoucím dědictvím. Tento projekt jsem začal, abych jej věnoval právě Frankovi.“

Začátek projektu Legacy – Příběh “záchranáře” řidičů uvíznutých na dálnici

„V listopadu roku 2014 jsme se sbalili a zamířili do San Diega, abychom zde natočili první díl série. Po tomto prvním dílu jsme si uvědomili, jaký dopad může naše vyprávění mít. První díl byl o muži ze San Diega, který 48 let zachraňoval řidiče, jež uvízli na dálnici. Jediné, co po nich žádal bylo, aby jeho pomoc oplatili ostatním. Jeho příběh můžete vidět na videu níže.

Pomocí kvadrokoptéry DJI Phantom 2 jsme natočili záběry ze vzduchu, avšak využili jsme i záběry ze země. Vyprávěli jsme příběh Thomase a jeho auta “Beluah”. Před pár lety ztratil Thomas svoje auto v jedné nehodě. Byl k tomuto vozu však velmi emočně vázán, perfektně se hodilo pro jeho záchranné mise.“

Finanční pomoc pro Thomase

„Rozjeli jsme proto kampaň na GoFundMe a vybrali jsme pro Thomase více než 12 tisíc dolarů (v přepočtu asi 290 tisíc Kč), aby získal svoje auto zpět. Přihlásil se dárce, který se rozhodl, že Thomasovo auto kompletně opraví, aby mohl Thomas opět vyjet zachraňovat uvíznuté řidiče. Vybrané peníze teď může použít na údržbu automobilu a také na pohonné hmoty. 

Toto je skutečná moc vyprávění a filmařiny. Díky záběrům ze vzduchu má video naprosto jinou úroveň. To vše díky DJI.

Děkuji všem, kteří si přečetli o tomto projektu. 

S pozdravem,

Brent Foster”

 

 

Zdroj: dji.com

Komentáře (0)Vstup do diskuse