Příběhy DJI 26. díl - Úžasné malby Andrese Amadora

| Petr Minařík

Andres Amador je výjimečný umělec, který kombinuje nejnovější technologie v oblasti leteckého snímkování (DJI Phantom 3 Professional), s přirozeným světem přizpůsobením pláží v oblasti San Francisco Bay. Jeho plátnem jsou pláže, na které maluje tzv. Earthscape Paintings. Ty vytváří při odlivu, o pár hodin později jsou však malby nenávratně smyty přívalem vln. Aby zachoval svá díla, využívá možnosti kvadrokoptéry DJI Phantom 3 Professional.

Kresba pojmenovaná "Spirit Matter" | Zdroj: andresamadorarts.com

Kresba pojmenovaná „Spirit Matter“ | Zdroj: andresamadorarts.com

Andres čerpá inspiraci hlavně v přírodě, odkud většinou “organické tvary” pochází. S těmi se podle jeho slov setkává každý den v prostředí kolem sebe. Vzory, které maluje do písku, jsou klikaté a komplexní, i přesto však vzbuzují pocit, že jsou nekonečné a živé.

Obrovská komplexnost a nutnost příprav

Aby Andres mohl vytvářet svoje malby, musí navštívit místo, kde jsou správné podmínky a čas. Den po úplňku bývá nejnižší příliv a tím největší velikost pláže, což mu poskytuje prostor pro jeho práci, než vlny vymažou jeho dílo. Vlny jsou také nezbytné proto, aby posléze smyly stopy, které výtvarníci na pláži zanechají. Andres chodí na pláž nejraději již před šestou hodinou ranní, aby stihl udělat potřebné přípravy. Ve skutečnosti je načasování tak důležité, že musel Andres studovat vlny a dělá plány až na půl roku dopředu.

Obrazec zvaný "Mandala" | Zdroj: andresamadorarts.com

Obrazec zvaný „Mandala“ | Zdroj: andresamadorarts.com

Amadorova práce je úzce spojena s praxi v leteckém snímkování. S pomocí kvadrokoptéry DJI Phantom 3 Professional je schopen, dostat se jednoduše kolem překážek a prozkoumávat nové oblasti. Jakmile dorazí na místo, může použít svůj dron, aby viděl plátno z výšky a porovnal jej s náčrtkem, který vytvořil dříve. Plánované návrhy mohou být upraveny přímo pro danou pláž, nebo dokonce přepracovány, aby přesně odpovídaly danému místu.

Nástroje, které používá, jsou velmi jednoduché: zahradní hrábě na pravidelné linky a ruční hrábě na jemnější linky. Při větších návrzích využívá také lano, aby byl schopen vytvářet větší kruhy v kombinaci s použitím dronu.

“Díky leteckému snímkování mám pocit, jako bych vstoupil do nového vesmíru – možnosti se zdají být téměř ohromující.” — Andres Amador

Rozsáhlá malba s názvem "Connection" pohledem kvadrokoptéry DJI Phantom 3 | Zdroj: andresamadorarts.com

Rozsáhlá malba s názvem „Connection“ pohledem kvadrokoptéry DJI Phantom 3 | Zdroj: andresamadorarts.com

Je pravděpodobné, že Andresovu tvorbu bude moci osobně vidět jen několik málo lidí, jelikož ji po pár hodinách spláchnou vlny. Použitím kvadrokoptéry DJI Phantom lze tyto malby zvěčnit, aby byly přístupné i pro širší publikum.

“Pro mě je design kompletně dokončený až ve chvíli, kdy jej mohu dobře vyfotit.” — Andres Amador

Krátké video o Amadarově tvorbě můžete vidět níže.

 

 

Pokud se chcete podívat na tvorbu těchto děl, doporučuji vám navštívit Amadarův kanál.

Komentáře (0)Vstup do diskuse