Příběhy DJI 29. díl - Ledovce v New Yorku

| Petr Minařík

“Pouze během extrémně chladné zimy poskytne řeka Hudson pro město New York velmi vzácný fenomén: zamrzne do neuspořádané hmoty mini ledovců a super-zmrzlého rozbředlého sněhu známého též jako stamukhi. pancake ice (palačinkový led) a frazil. 

Záběr na zamrzlou řeku Hudson | Zdroj: bencarlsonphoto.com

Záběr na stezku West Side Bike Path (vlevo) a zamrzlou řeku Hudson | Zdroj: bencarlsonphoto.com

Ze břehu je jednoduché tento úkaz fotit, ale natočit ho tak, aby záběru zaujaly, to už je výzva. Po chvíli sledování si člověk uvědomí, jak je příroda rozmanitá. 

GPS stabilizace kvadrokoptéry DJI Phantom 2 Vision + mi umožnila hladce se vznášet vysoko i nízko nad řekou. Díky tomu jsem mohl unikátně natočit náhodné pohyby ledu. Jelikož je Phantom poměrně malý, mohl jsem s ním také prolétávat pod větvemi stromů a podél zábradlí u West Side Bike Path a poté blíže moři, abych natočil cyklisty vedle mohutných ledových ker. 

Mým cílem bylo, abych vystihl nelineární divokost přírody v kontrastu s mrakodrapy a stavbami v New Yorku. K tomu všemu jsem využil nástroj, který se mohl pohybovat v těsné blízkosti nebezpečného, pohybujícího se ledu – kvadrokoptéru DJI Phantom 2 Vision +. 

Ben Carlson”

 

 

Pokud se vám Benovo video líbí, navštivte také jeho stránkywww.bencarlsonphoto.com, kde najdete mnoho fotografií z dronu.

Řeka Hudson měří 507 km a je pojmenovaná podle Henryho Hudsona, který v roce 1609 objevil její ústí. Je důležitou součástí Systému vodních kanálů New York. V jejím povodí byly vybudovány také vodní elektrárny Sherman Island a Spier Falls.

Zdroj: dji.com

Komentáře (0)Vstup do diskuse