Příběhy DJI 28. díl - Objevování snů

| Petr Minařík

“V březnu roku 2013 jsem se těšil, že budu finančně nezávislý, našel jsem kvadrokoptéru DJI Phantom. Rozhodl jsem se, že do jedné zainvestuji a rozjedu vlastní business s názvem Postandfly.

Záběr na vodopády v Mexiku | Zdroj: postandfly.com.mx

Záběr na vodopády v Mexiku | Zdroj: postandfly.com.mx

Začal jsem trénovat, protože jsem nikdy před Phantomem s žádným RC nebo UAV zařízením nelétal. Řízení jsem ovládl velmi rychle. O dva měsíce později jsem měl svoji první pracovní příležitost, takže jsem se před natáčením vydal na místo, kde se bude natáčet, a pořídil jsem nějaké záběry s mým Phantomem.

Tím místem bylo Mexico City. Udělal jsem krátké video, a poté jsem ho nahrál na Vimeo a Youtube. Získalo velice dobré ohlasy. To byla doba, kdy jsem si uvědomil, že bude nejlepší, když budu natáčet videa z krásných míst v Mexiku. 

O šest měsíců později, kdy jsem si koupil Phantoma, jsem dal výpověď v práci. V současné době pracuji s mnoha klienty ze všech oblastí průmyslu. Podařilo se mi udělat velmi úspěšný spot mexického regionu “Huasteca Potosina”. Obsah mého projektu “Exploring Mexico” začal rychle růst. 

Dnes vlastním asi 50 videí z Mexika. Před pár týdny jsem vyhrál soutěž “Audience Choice Award” na “Newyorském filmovém festivalu dronů” se svým videem “Mexico City International Airport from Above”. Natáčení tohoto videa bylo schváleno Mexickou leteckou navigační službou, což je mexický ekvivalent FAA. To bylo poprvé, kdy někdo získal povolení natáčet s dronem na mezinárodním letišti. 

Jsem si jist, že koupit kvadrokoptéru Phantom bylo jedno z nejlepších rozhodnutí mého života. Pro svoji práci používám výhradně výrobky firmy DJI. DJI bylo rozhodnutí, které všechno změnilo.

Postandfly“

 

 

Zdroj: dji.com

Komentáře (0)Vstup do diskuse