Příběhy DJI 31. díl - Natáčení luxusu

| Petr Minařík

“Natáčel jsem koncert pod širým nebem v Santa Monica Pier. Jmenoval se Twilight Concert Series. Hrál tam Jimmy Cliff a já byl najat městem Santa Monica, abych zde jeho představení natočil ze vzduchu. Musím přiznat, že to bylo ještě před tím, než byl pro kvadrokoptéru DJI Phantom vůbec gimbal. 

Zakladatel firmy Tri-Blend Media | Zdroj: triblendmedia.com

Zakladatel firmy Tri-Blend Media | Zdroj: triblendmedia.com

Když jsem v tu noc letěl, lidé si mysleli, že letí nějaké UFO. Nikdo nevěděl, o co se jedná, tenkrát nebyly drony využívány tolik, co dnes. Na konci noci byly moje kapsy plné vizitek. Lidé chtěli, abych i jim natočil nějaké záběry ze vzduchu. 

Start mé kariéry

Pomalu jsem kontaktoval emaily z vizitek a narazil jsem na fotografa nemovitostí. Ten odpověděl velmi rychle a řekl, že mě potřebuje a to co nejdříve! Že prý je v Beverly Hills nějaká nemovitost za 25 milionu dolarů a chce pro své klienty udělat nějaké ohromující fotky ze vzduchu. Souhlasil jsem tedy s nízkým platem, ale na oplátku jsem chtěl, abych si mohl natočit video tohoto úžasného panského sídla. Nyní bylo možné získat stejné fotografie jako z helikoptéry, jejíž pronájem se pohyboval v řádech tisíců dolarů. Potom jsem začal i natáčet, nahrál jsem video na Vimeo a můj telefon začal o pět minut později zvonit: “Nazdar, jsem majitel toho domu, potřebuji s Vámi ihned mluvit.” Myslel jsem si, že jsem v problémech, protože jsem s Phantomem letěl nad jeho domem, ale mýlil jsem se.

Jedna z luxusních nemovitostí | Zdroj: video

Jedna z luxusních nemovitostí | Zdroj: video

První velký projekt

Následujícího dne jsem přišel do kanceláře majitele domu. Na zdích viselo asi 6 interpretací domů v řádech 25 – 180 milionů dolarů. Ukázal na jednu a řekl, že už to není pouhá interpretace, ale že bude tato nemovitost prodejná za dva týdny. Potřeboval video, jaké nikdo před ním neměl. Popadl jsem svého věrného Phantoma a Canon 5D a začal jsem natáčet onu nemovitost, v tu dobu už jménem firmy Tri-Blend Media. Najal jsem modelky a také nějaká auta, aby byl dotvořen skvělý dojem. Ve videu se také objevují záběry přímo z bazénu. Použil jsem svého Phantoma jako moderní stabilizaci Ronin a prolétával jsem domem. Díky gimbalu byly záběry velmi stabilní.

Dostavení úspěchu

O dva roky později se z Tri-Blend Médií stává jedna z nejúspěšnějších video produkčních společností, která se zabývá natáčením nemovitostí. Natočili jsme další “interpretaci”, která byla vyčíslena na 85 milionů dolarů a prodali jsme ji muži jménem Marcus Perssons (Minecraft) za 70 milionů dolarů.

 

 

Video se objevilo na latimes.com, forbes.com, yahoo.com, TMZ a dalších asi 250 webových stránkách po celém světě. Jsme na zhruba 3,5 milionech zhlédnutí a i po prodeji získáváme další tisíc zhlédnutí denně. Nyní natáčím se dvěma kvadrokoptérami DJI Phantom, Inspire 1, S800 Evo, a stabilizací Ronin. Má videa můžete vidět na www.triblendmedia.com

Za svůj úspěch vděčím DJI. Nikdy bych jej bez jejich produktů nedosáhl. 

Tri-Blend Media”

 

 

Sestřih těch nejlepších záběrů můžete vidět na následujícím videu:

 

 

Zdroj: dji.com

Komentáře (0)Vstup do diskuse