Příběhy DJI 5. díl – Využití Phantomu při povrchové těžbě

| Petr Minařík

„Používáme dron DJI Phantom 2 Vision +, abychom zachytili videa a fotografie při naší těžební činnosti. Naše specifické použití je při natáčení výbuchů, stejně tak jako pořizování záběrů oblastí pro pozdější plánování.

Pohled na povrchový důl z dronu | Zdroj: dji.com

Pohled na povrchový důl z dronu | Zdroj: dji.com

Metoda odpalování se používá pro rozbití skály a pískovce pod zemí. Vyvrtají se díry, do kterých se zavedou výbušniny. Ty vybuchují v přesně daném pořadí, aby každý výbuch co nejlépe roztříštil horninu. Často chceme analyzovat vzorec výbuchu, a propagovat naši firmu pomocí záznamů. Když jsme otevřeli náš YouTube profil a během prvního týdne jsme měli přes 60 tisíc zhlédnutí našich záznamů z výbuchů.

Náš druhý hlavní účel použití Phantomu, je pořízení leteckých snímků z našeho stále se měnícího provozu. Jelikož provozujeme povrchový důl, musíme každý den vybudovat nové cesty nebo přesunout tisíce kubických metrů písku a štěrku. Kvůli tomu je nutné, mít aktuální fotografie našeho provozu. Místo najímání nákladného letadla nebo helikoptéry, abychom mohli mapovat a plánovat, jsme kompletně přešli na DJI Phantom 2 Vision +.

S našimi videi a potřebami výzkumu, bychom mohli mít velký prospěch z nového bezpilotního letounu Inspire 1. Ten nabízí kameru s vyšším rozlišením, která poskytne kvalitnější záznam, a samozřejmě nám také umožní nezávislé ovládání kamery a dronu.

Silver Creek Materials“

 

 

Zdroj: dji.com

Komentáře (0)Vstup do diskuse