Příběhy DJI 8. díl – Šťastný příběh mladíka a jeho dronu DJI 550

| Petr Minařík

„Koupil jsem si dron DJI F550, abych si ulevil od utrpění způsobené rakovinou a chemoterapiemi, a přišel tak na jiné myšlenky.

Záběr z dronu DJI F550 | Zdroj: dji.com

Záběr z dronu DJI F550 | Zdroj: dji.com

Je mi 22 let. Když mi bylo 21, diagnostikovali mi rakovinu varlat. Byl jsem již ve 3. stupni, což je nejvyšší stupeň této rakoviny. Podstoupil jsem nouzové operace, aby mi doktoři odstranili varlata a zavedli nitrožilní tělísko kvůli záchraně mé ledviny (což se jim nepovedlo).

Rakovina se šířila docela špatně. Podstoupil jsem chemoterapie a od doby, co jsem pilot/letový instruktor, jsem se v mém stavu nemohl vrátit do práce se všemi těmi léky v organismu. Nevěděl jsem, co si počít, ale věděl jsem, že potřebuji něco dělat, jinak bych neztratil myšlenky o mém zdraví, nemluvě o tom, že jsem se nudil. Uvažoval jsem, co bych mohl dělat se svým časem. Bavilo mě dělat nepořádek s autopilotem, GPS systémy, pořizovat letecké snímky a další věci tohoto druhu. V podstatě s věcmi, které umí létat samostatně.

A tak mě někdo z kanceláře DJI kontaktoval a informoval o dronu DJI F550 s A2 ovládáním. Okamžitě jsem jej koupil. Zabralo mi celou noc dát vše dohromady. Zjistil jsem, jak létat uvnitř a poté jsem se přesunul ven. Jakmile jsem začal létání ovládat, přidal jsem ještě LED diody. Všichni, co mě viděli létat s dronem, chtěli, ať přistanu a ukážu jim, co je to zač. Končilo to dlouhými konverzacemi, takže jsem držel myšlenky daleko od mého zdraví.

Dron DJI F550 mi pomohl zachránit můj zdravý rozum! Potom jsem podstoupil další chirurgický zákrok, kdy jsem ztratil více částí těla (ledvinu, boční sval a reprodukční nervy). Zákroky byly také docela hektické, protože mi doktor náhodou proříznul aortu během toho, co se snažil seškrábat zbylou tkáň po chemoterapii.

Když to bylo všechno hotové, řekl, že mám 50 svorek táhnoucích se od hrudní kosti, okolo pupku a přímo dolů. Zatímco jsem byl v nemocnici, zachovával jsem si svůj zdravý rozum přemýšlením nad tím, jak se budu cítit lépe, až přijedu domů a budu moct létat se svým dronem.

Zatímco jsem si jednoho dne létal venku s F550, obdržel jsem telefonát od mého chirurga, který mi řekl, že je rakovina vyléčena! Děkuji DJI za pomoc, dostat se přes tyto těžké časy v mém životě.

Jméno autora nezjištěno“

Zdroj: dji.com

Kategorie: Články

Štítky: Drony, DJI, Příběhy DJI

Komentáře (0)Vstup do diskuse