Projekt hexakoptéry CyPhy LVL 1 byl zrušen

| Petr Minařík

Pamatujete si ještě na jedinečnou hexakoptéru CyPhy LVL 1, kterou jsme vám představovali minulý rok? Tento dron pravděpodobně již nikdy nespatří světlo světa. Projekt CyPhy LVL 1 byl totiž zrušen.

Měla to být revoluční hexakoptéra, která na kickstarter.com slavila úspěch, místo hexakoptéry však přispěvatelům začaly chodit emaily o zrušení projektu. Na projekt se vybralo přes 20 milionů Kč (původní plán byl zhruba 6 mil. Kč), avšak ani dostatek finančních prostředků nezajistil jeho úspěšné dokončení. 

Na čem projekt ztroskotal? 

V následujícím úryvku si můžete přečíst důvody, proč projekt nebude dotažen do konce:

„Na základě výsledků našeho nedávného výletu do Číny jsme se jako tým rozhodli, že odškodníme všechny naše přispěvatele. Video/řídící desky, na které jsme čekali, a měly být dodány tento rok, disponují nižším výkonem, než jaký jsme očekávali. Abychom splnili to, co jsme slíbili, museli bychom čekat na novou vlnu procesorů, kvůli čemuž nejsme schopni stihnout zářijové datum doručování…“ 

Projekt CyPhy LVL 1 se tak zařadil k dalších nadějným, bohužel však neúspěšným projektům (PocketDrone, Zano…), které zklamaly očekávání mnoho lidí. V tomto případě lze považovat za úspěch to, že lidem budou vráceny peníze, což se v případě Zana nestalo.  

Co se projektů z Kickstarter týče, dlouho se čeká například i na kvadrokoptéru Lily Camera, jejíž uvedení na trh je již o několik měsíců zpožděno. O tom, zda bude projekt dotažen, vás samozřejmě budeme informovat. 

Kategorie: Aktuality

Štítky: Kickstarter

Komentáře (0)Vstup do diskuse