V USA proběhlo první úspěšné legální doručení pomocí dronu

| Petr Minařík

Není to tak dlouho, co jsme vás informovali, že má americký startup Flirtey povolení testovat doručování pomocí dronů. Nyní, ani ne po měsíci, proběhlo minulý pátek vůbec první úspěšné legální doručení pomocí dronu na území USA. Dron doručil potřebné zdravotní potřeby do zdravotnického zařízení v odlehlé venkovské oblasti Wise County, Virginie.

Dron Flirtey při doručování léků | Zdroj: twitter.com - Flirtey

Dron Flirtey při doručování léků | Zdroj: twitter.com – Flirtey

Tato událost vytvořila precedent pro budoucí doručování zdravotnické péče pomocí dronu, kde by mohl nedostatek silnic zpozdit dodávky nebo kam se pomocí tradičních metod nelze dostat.

Přísné podmínky pro doručení

Startup Flirtey, NASA a Virginia Tech spolupracovali, aby zorganizovali tuto událost pod velmi přísnými a bezpečnými podmínkami, které jsou plně vyhovující regulacím Federální letecké správy (FAA). Při tomto letu bylo úspěšně doručeno 27 kg antibiotik a jiných léčiv na vzdálenost více než 56 km ve třech tříminutových cestách, což by po silnici trvalo 90 minut.

“Předpokládáme, že nebudeme doručovat pouze léky, ale i malé množství jídla a vody lidem, kteří jsou izolováni v mimořádných situacích,” řekl Jon Greene, partner projektu.

Tato demonstrace byla zvláštní případ. Podle FAA by sice zákaz dodávek pomocí dronů neměl být zrušen, ale test byl ilustrací možného využití doručování pomocí dronů, které tak zpopularizovala světoznámá společnost Amazon.

Testy probíhají i v zahraničí

Tyto testy v USA však nejsou jediné, které v současné době ve světě probíhají. Například v Německu testuje doručování pomocí dronu také DHL, ve Francii společnost GeoPost a ve Švýcarsku Švýcarská pošta.

Jak probíhá doručení pomocí dronu Flirtey můžete vidět zde.

 

 

Zdroj: interdrone.com

Kategorie: Aktuality

Štítky: Dron, Drony, UAV, NASA, Flirtey

Komentáře (0)Vstup do diskuse