První záběry z dronu od GoPro

| Petr Minařík

Konečně jsme se dočkali. Společnost GoPro totiž vypustila první záběry natočené dronem, přesněji řečeno kvadrokoptérou, která by měla být hotova někdy v první polovině roku 2016. O tom, že GoPro chystá vyrábět i drony, jsme vás informovali již v červnu, od té doby však o GoPro dronu nebyly zveřejněny žádné další informace.

První zveřejněné záběry z dronu GoPro | Zdroj: video

První zveřejněné záběry z dronu GoPro | Zdroj: video

Prototyp kvadrokoptéry GoPro si zaslouží bližší pohled. Vůbec první záběry z prototypu dronu GoPro jsou velmi stabilní a ostré (minimálně 1440p). Záznam údajně nebyl stabilizován v postprodukci a stabilizaci zvládl samotný gimbal. I když firma GoPro nezveřejnila moc dalších informací, je jasné, že to se vstupem na trh s drony myslí vážně.

Načasování zveřejnění videa by mohlo být více než jen trochu vhodné. GoPro totiž zveřejnilo svoje čtvrtletní výsledky, které ukazují pár varovných signálů uprostřed dobrých zpráv. Zatímco mezinárodní prodeje se téměř ztrojnásobily, například v Americe poklesly o 7%. Záběry z prototypu dronu GoPro by tedy mohly přesvědčit investory o tom, že společnost GoPro neusíná na vavřínech a pracuje na dronu, zatímco drony “ohrožují” její hlavní byznys.

Komentáře (0)Vstup do diskuse