Působivý Star Wars dron X-Wing

| Petr Minařík

O Star Wars dronech Oliviera C jsme již psali několikrát. Světlo světa spatřily jižTIE Interceptor, Speederbike, Imperial Star Destroyer nebo Millennium Falcon. Olivier C má opravdu talent, tentokrát totiž postavil plavidlo X-Wing Incom T-70 z blížícího se filmu Star Wars: Síla se probouzí.

Star Wars dron X-Wing Incom T-70 při neohroženém letu | Zdroj: rcgroups.com - Olivier C

Star Wars dron X-Wing Incom T-70 při neohroženém letu | Zdroj: rcgroups.com – Olivier C

Na fóru RC Groups odvádí Olivier velmi dobrou práci. Detailně tam totiž popisuje své stavby. I když  nejsou psány krok-za-krokem, obsahují mnoho fotografií a poznámek. Získáte tedy množství informací o designu, stavbě, prototypech a testování Olivierových modelů.

Pro svůj Incom T-70 použil vlastní karbonový a hliníkový rám Omen 410 a motory Quantum 2217. Dron ovládá kontrolerem Naza s GPS modulem a přijímačem Futaba 14SG. V poznámkách na fóru Olivier říká, že výroba pěnového těla X-Wingu byla poměrně jednoduchá, alespoň co se týče jeho předchozích modelů.

První let prototypu

V tomto videu Olivier testuje let hrubě opracovaného pěnového těla. Olivier také trochu zápasil s prostorem pro vrtule. Jednou z chytrých vlastností jeho dronů je ta, že používá vlastní kvadrokoptéru Omen 410. Mnoho z jeho modelů tedy pasuje právě na tento rám. Díky tomu tedy může měnit “karoserie” dle libosti.

 

 

Zde je video prvního testovacího letu dokončeného modelu. Olivier tvrdí, že měl při pořizování tohoto záznamu těžké období. Šel jej totiž natáčet třikrát a pokaždé bylo velmi větrno.

 

 

Zde je ještě pár fotografií ze stavby Star Wars dronu X-Wing Incom T-70. Na tétostránce si můžete prohlédnout originální vlákno fóra, kde najdete také všechny ostatní Olivierovy projekty.

Prototyp dronu X-Wing Incom T-70 | Zdroj: rcgroups.com - Olivier C

Prototyp dronu X-Wing Incom T-70 | Zdroj: rcgroups.com – Olivier C

Fotografie z výroby pěnového těla | Zdroj: rcgroups.com - Olivier C

Fotografie z výroby pěnového těla | Zdroj: rcgroups.com – Olivier C

Záběr na X-Wing Incom T-70 zepředu | Zdroj: rcgroups.com - Olivier C

Záběr na X-Wing Incom T-70 zepředu | Zdroj: rcgroups.com – Olivier C

Poté, co Olivier přidal ke svému X-Wingu LED osvětlení, natočil ještě toto noční video.

 

 

Zdroj: makezine.com

Kategorie: Články

Štítky: Dron, Drony, Kvadrokoptéra

Komentáře (0)Vstup do diskuse