Qualcomm chce být výrobcem čipů i pro drony

| Petr Minařík

Svět mobilních telefonů se v mnoha ohledech stal statickým. Vše se točí v podstatě pouze okolo Apple a Samsungu, tedy alespoň mimo Čínu. Zatímco Apple pokračuje v prodeji iPhonů jako horkých koláčů, Samsung slábne a společnost údajně plánuje propustit 10% zaměstnanců. Dokonce i gigant Qualcomm, který vyrábí čipy do mobilních telefonů, pocítil dozrávání trhu – plánuje propustit 15% zaměstnanců.

Ilustrační foto | Zdroj: pixabay.com

Ilustrační foto | Zdroj: pixabay.com

Nyní tedy Qualcomm, podobně jako Intel, hledá nová zařízení pro svůj křemík – drony.

Nový čip – Snapdragon Flight

Teprve ve čtvrtek (10.9.2015) dal Qualcomm vědět, jak vážně to s drony myslí. Představil totiž Snapdragon Flight – “systém na čipu” vytvořený speciálně pro drony. Nový čip obsahuje čtyřjádrový 2,26 GHz procesor, digitální signálový procesor pro řízení letu v reálném čase, Wi-Fi, Bluetooth a GPS. To dronu umožní podporu 4K videa, mnoho různých druhů senzorů a bude moci být napájen technologií Quick Charge od Qualcommu.

Nový čip je založen na procesoru Snapdragon 801, který je vlajkovou lodí Qualcommu pro smartphony. Procesory Snapdragon lze najít ve většině nejnovějších telefonů s OS Android (mimo nejnovější telefony Samsung, kde se používají procesory Exynos).

Snapdragon Flight je již dostupný pro své zákazníky. Mezi první patří čínský výrobce dronů Yuneec, který nedávno získal investici 60 milionů dolarů od Intelu. Qualcomm tvrdí, že Yuneec představí dron založený na jejich procesory někdy v roce 2016.

Zdroj: forbes.com

Kategorie: Články

Štítky: Dron, Drony, UAV, Intel

Komentáře (0)Vstup do diskuse