Rada FAA doporučuje: Nechte drony létat nad hlavami a městy

| Petr Minařík

Pracovní skupina pověřená Federální leteckou správou (obdoba českého Úřadu pro civilní letectví) vydala soubor doporučení pro regulace dronů. Zpráva doporučuje vytvořit několik kategorií dronů, pro které by platily různá pravidla.

Drony vážící do 250 gramů by podle zprávy neměly být regulovány vůbec. Údajně prý nepředstavují vážné riziko. Avšak jak by to bylo s drony vážícími nad 250 g? Tato kategorie by měla povoleno létat nad zalidněnými prostorami a dokonce i nad davy, drony by však od lidí musely udržovat větší vzdálenost (minimálně 6 metrů nad nebo 3 metry od lidí). 

Brendan Schulman, vice prezident politických a právních záležitostí firmy DJI, doporučení komentoval slovy: „Federální letecká správa objednala tento výbor, aby umožnila využívat benefity technologie dronů, zatímco bude zajištěna bezpečnost v oblacích a na veřejnosti. Jsme potěšeni, že rada doporučuje progresivní přístup, který podporuje tyto zájmy.“

Co by se změnilo? 

Pokud by byla tato doporučení přijata, mohlo by se stát, že Američané budou létat nad hlavami lidí již toto léto. Co se stávajících opatření týče, došlo by k obrovské změně, protože drony v USA jsou v současné době regulovány. S drony se zde nesmí létat nad zabydlenými oblastmi a už vůbec ne nad hlavami lidí. 

Změny by dále mohly znamenat, že se společnosti jako Amazon nebo Google dočkají povolení doručování dronem. Například právě Amazon utratil za lobby již více než 200 milionů, ale povolení doručování se stále nedočkal.

Zda budou navrhovaná opatření přijata Federální leteckou správou zatím nevíme, o dalším vývoji vás však budeme informovat.

Zdroj: theverge.com

Kategorie: Články

Štítky: Regulace, FAA

Komentáře (0)Vstup do diskuse