Potvrzeno: Federální letecká správa bude vyžadovat registrace malých dronů

| Petr Minařík

Majitelům dronů ve Spojených státech se nyní mírně zkomplikuje život. Pokud totiž budou chtít se svými drony létat, jsou povinni je registrovat. Problémem je, že registracím podléhají i malé drony, které budou patřit k nejčastějším dárkům k Vánocům.

Ilustrační foto - DJI F450, DJI 315 Phantom 2 Vision+, Parrot Bebop, T2M Spyrit a LRP H4 Gravit NANO | Zdroj: droncentrum

Ilustrační foto – DJI F450, DJI 315 Phantom 2 Vision+, Parrot Bebop, T2M Spyrit a LRP H4 Gravit NANO | Zdroj: droncentrum

Okolo povinných registrací dronů v USA už bylo poměrně živo před několika týdny. Otázkou zůstávalo, kdy přijde ono pravomocné nařízení z Ministerstva dopravy. Toto nařízení přišlo před několika dny. Federální letecká správa chce, aby všichni majitelé dronů starší 13 let registrovali své drony. Těmto registracím podléhají veškeré drony nad 250 gramů. Z toho plyne, že v USA budou muset být registrovány sta tisíce dronů, jejichž popularita v posledních letech neustále roste. Není tedy divu, že potenciální majitelé dronů jsou nyní rozhořčení nad tímto rozhodnutím.

Jak budou registrace probíhat?

Při vymýšlení systému registrací dronů byl kladen důraz na to, aby byly registrace co nejjednodušší, protože počet majitelů dronů v USA rapidně roste. Celý proces registrace je tedy zdarma a probíhá online. Majitelé dronů musí zadat své jméno a adresu. Certifikace je následně zaslána emailem. Žadatelé o registraci mají dále na výběr, zda vyplní sériové číslo dronu online, nebo jej napíší na samotný dron.

Prozatím je velmi těžké odhadnout, jak přísné nové registrace budou a jaký vliv budou mít na trh s drony. Zvýší se prodeje dronů, jako jsou například kvadrokoptéry DJI Phantom 3, 3DR Solo, Parrot Bebop, nebo naopak vzroste obliba dronů vážících méně než 250 g? Odpovědi na tyto otázky nám ukáží následující měsíce.

Komentáře (0)Vstup do diskuse