ROAM-e — futuristický selfie dron

| Petr Minařík

Australská společnost IoT Group si všimla lidské posedlosti po dokonalých selfie fotografiích a rozhodla se, že nám pomůže. Navrhla tedy futuristicky vypadající dron ROAM-e, který je nyní dostupný k předprodeji.

Výkonný ředitel IoT Group, Ian Duffell, pro deník Mashable prozradil: „Problém se selfie tyčemi je ten, že jsou omezené délkou tyče.“ I kvůli tomuto omezení začala společnost IoT pracovat na ROAM-e. Co všechno však tento drobný dron nabízí?

Vlastnosti ROAM-e

Dron ROAM-e je před letem nejdříve nutné spárovat s vaším smartphonem. Následně je dron pomocí rozpoznávání tváře schopen následovat uživatele až na vzdálenost 25 metrů. Zvládne snímat 360° panoramata nebo vysílat živě až 20 minut.

 roam-e-hand.jpg

Dron ROAM-e v ruce | Zdroj: flyingselfies.com

Dle stránek výrobce je dron vybaven 5 Mpix CMOS senzory a 4jádrovým procesorem ARM Cortex A7. Kromě toho lze rotory dronu složit, čímž je velmi usnadněn transport, jelikož dron poté odpovídá velikosti zhruba půllitrové plastové lahvi. 

Konkurence pro Lily Camera a jiné drony?

Duffell prohlásil, že se společnost IoT Group snaží porazit běžné drony, a to především díky kompaktním rozměrům. Dá se tedy očekávat konkurenční boj mezi zatím nedokončenou Lily Camerou, dronem Sprite a dalšími selfie drony. 

ROAM-e dron by měl být dostupný za částku v přepočtu 6,5 tisíce Kč. Do budoucna by se ROAM-e měl dočkat také softwarových vylepšeních aplikace.

Zdroje: mashable.com, flyingselfies.com

Kategorie: Články

Štítky: Selfie dron

Komentáře (0)Vstup do diskuse