Rozzuřený student poslal míčem dron k zemi a napadl pilota

| Petr Minařík

Už jsme zde měli, muže, který dron sestřelil brokovnicí nebo hokejistu Stevena Stamkose. Ten pro změnu přesně mířil na jednom ze svých tréninků a dron zasáhl pukem. Něco podobného se stalo i na basketbalovém hřišti univerzity South China Agricultural University v Guagzhou, což je hlavní město jihovýchodní Číny.

Rozzuřený student sestřelil dron basketbalovým míčem a napadl pilota | Zdroj: video

Rozzuřený student sestřelil dron basketbalovým míčem a napadl pilota | Zdroj: video

Přehnaná reakce studenta

V momentě, kdy dron letěl nad hřištěm, jeden ze studentů jej spatřil a jedním zásahem jej poslal k zemi basketbalovým míčem. Dron se samozřejmě ihned poroučel k zemi. Studentovi to však nestačilo, a do dronu ještě v průběhu celé situace několikrát kopl a dupal na něj. Během momentu přišli piloti (v růžových tričkách), kteří opatrně zvedli rozbitý letoun. Avšak útočník jim ho vyrazil z rukou v násilném návalu vzteku, a dokonce na ně začal i fyzicky útočit. To vedlo k tomu, že jej museli uklidňovat jeho kamarádi. Rozzuřený mladík posléze napadl i kameramana celého incidentu.

Podle deníku Shanghaiist, se útočník ve videu ohání následujícím: “Proč létáš v mém teritoriu? Můj otec je ředitel. Naše jídlo pro psa je dražší než tvůj dron.”Originální článek také zmiňuje, že je tento případ klasickým případem tzv. fuerdai, což je čínský výraz pro děti bohatých rodičů, kteří si myslí, že si mohou dělat, co chtějí.

Dá se pochopit, že ne každému je příjemné, když mu nad hlavou létá cizí dron. Avšak v tomto případdě byla studentova reakce velmi nepřiměřená, obzvláště také proto, že piloty fyzicky napadl.

Celý incident si můžete prohlédnout na následujícím videu.

 

 

A co byste s člověkem, který vám takto zničí dron udělali vy? Napište nám do komentářů.

Zdroj: rocketnews24.com

Kategorie: Články

Štítky: Dron, Drony, UAV

Komentáře (0)Vstup do diskuse