Samsung pracuje na selfie dronu

| Petr Minařík

Nedávno byly zveřejněny detaily o připravovaných vlajkových lodích firmy Samsung – Galaxy Note 5 a Galaxy S6 Edge+. Avšak nyní Samsung pracuje na své další velké věci nazvané “Project Selfie Camera Drone”, v češtině tedy “Projekt selfie dronu”. Je to tedy něco úplně jiného, než jsou smartphony, tablety nebo zařízení k nošení. Ukázalo se, že společnost pracuje na dronu pro snímání selfies.

Selfie dron Zano - ilustrační foto | Zdroj: flyzano.com

Selfie dron Zano – ilustrační foto | Zdroj: flyzano.com

Podrobností týkajících se Samsung dronu je v současné době velmi málo, avšak mohlo by se jednat o dron podobný jako je například Lily Camera, která se ještě před začátkem prodeje těší velké oblibě. Samsung se také snaží přivést na trh nové produkty, stejně jako to udělal s chytrými hodinkami Gear nebo headsety pro virtuální realitu. V těchto dnech je slušný zájem spotřebitelů o drony. Pokud Samsung přivede na trh dron s dobrou dobou letu a kamerou, mohlo by se jednat o hit, obzvláště u sportovních nadšenců a dobrodruhů.

Další selfie drony

Samsung však nebude zdaleka první firmou, která se zabývá selfie drony. Již zmiňovaná kvadrokoptéra Lily Camera byla představena před deseti týdny a je dostupná v předprodeji asi za 17 tisíc Kč.

Ještě dříve jsme však měli možnost slyšet například o mini kvadrokoptéře Zano, kterou jsme vám představili o pár měsíců dříve. Tato kvadrokoptéra je dostupná za částku 6 500 Kč.

Mezi selfie drony také neodmyslitelně patří kvadrokoptéra Nixie. Hlavní přednost spočívá v tom, že si ji připevníte na ruku podobně jako hodinky. Ve chvíli, kdy budete chtít pořídit pár selfies, stačí Nixie vypustit a počkat, až vás vyfotí. Bohužel, Nixie zatím není v prodeji a pořád se pracuje na vývoji.

Zdroj: sammobile.com

Komentáře (0)Vstup do diskuse