Santa Clara zakáže drony kvůli Super Bowlu

| Petr Minařík

Datum výkopu míče 50. ročníku Super Bowlu sice nebude stanoveno do 7. února 2016, avšak hostující město Santa Clara se na tento sportovní svátek připravuje již nyní. Město má nový zákon, který zakazuje létat s dronem v okruhu 800 metrů od stadionů Levi, Santa Clara University stadium a “dalších speciálních sportovních událostí”.

Ilustrační foto | Zdroj: pixabay.com

Ilustrační foto | Zdroj: pixabay.com

Vyhláška, která nabyla účinnosti 19. září, upřesňuje, že její porušení bude trestáno jako přečin. Každopádně zákon také poznamenává, že drony mohou být také zabaveny místními úřady. Vzpomeňme si na případ, kdy byl zatčen muž, který svým dronem narazil do stadionu v New Yorku během US Open.

Tato federální pravidla opakují stávající standard, který pilotům všech letounů zakazuje, létat pod 900 metrů a do 4,8 km okolo stadiónů NCAA Division 1, Major League Baseball, Národní fotbalové ligy a velkých automobilových závodů.

Zakázaná letová zóna bude platit již hodinu před zápasem a také hodinu po něm v místě konání s kapacitou 30 tisíc a více lidí. Nové regulace také umožní “držitelům práv vysílání”, létat do těchto zakázaných letových zón, avšak pouze s povolením.

“V USA jsou nyní pilotovány desítky tisíc malých bezpilotních letounů a v následujících měsících a letech jich bude ještě mnoho tisíc prodáno,” řekl Ian Gregor, mluvčí Federální letecké správy v prohlášení.

“Od dob, kdy je zde tolik lidí, kteří ovládají modely (drony) s minimálními zkušenostmi, odstartovala Federální letecká správa společně s vládou, průmyslem a partnery množství vzdělávacích programů.”

Zdroj: arstechnica.com

Kategorie: Aktuality

Štítky: Dron, Drony, UAV

Komentáře (0)Vstup do diskuse