Šílený nápad - dron vybavený plamenometem

| Petr Minařík

Pamatujete si na dron, ke kterému byla připevněna střelná zbraň? Jeho autor, Austin Haughwout, nyní představil svůj nejnovější výtvor. Zřejmě se snaží udělat vše proto, aby byly regulace dronů i nadále zpřísňovány.

Mladík na dron připevnil plamenomet a opékal krocana | Zdroj: video

Mladík na dron připevnil plamenomet a opékal krocana | Zdroj: video

Tentokrát totiž na dron připevnil plamenomet. Ano, čtete správně… Dron se zbraní (a poprask, jaký videem způsobil) pravděpodobně neukojil jeho zvědavost po objevování nových nebezpečných dronů. Na videu dole uvidíte demonstraci dronu s plamenometem, který opéká krocana na Den díkůvzdání.

Co je však na videu dále zajímavé? Haughwout do videa přidal značku HobbyKing, aby zdůraznil, že video bylo podpořeno tímto prodejcem dronů a součástek pro drony. Vyvstává tak otázka: Opravdu video podpořil HobbyKing? Nejedná se totiž o zrovna běžné využití dronu. Video také může sloužit jako “odstrašující případ” a záminka pro další regulace. Proto by od tohoto prodejce nebylo moc rozumné, podporovat podobný druh videí.

 

 

Mimo to, dron s připevněnou střelnou zbraní byl (a stále je) předmětem vyšetřování. Nikdo totiž pořádně neví, zda byl porušen nějaký zákon. Toho využívá Haughwout, který nadále upouští uzdu své fantazii a vymýšlí podobně nebezpečné drony.

Právní učenci si položili otázku. Mají roboti právo nosit naše zbraně? Odpověď je taková, že jen zdravý rozum a vzájemný tlak od ostatních rozlobených nadšenců do dronů nutí majitele, nevybavovat své drony zbraněmi.

 

 

A jaký je váš názor na tento způsob nakládání s drony? Napište nám do komentářů.

Kategorie: Články

Štítky: Dron, Drony, UAV, video z dronu

Komentáře (0)Vstup do diskuse