SkyWall — bazuka určená na zásahy proti dronům

| Petr Minařík

Už dlouho se hledá nějaká účinná zbraň, která by pomohla zastavit nelegálně operované drony například v okolích letišť, věznic či akcích, kde se pohybuje mnoho lidí. Britská společnost OpenWorks před pár dny představila své nové řešení — bazuku SkyWall.

Co je to SkyWall?

SkyWall je bazuka, do které se vkládají speciální projektily. Po vystřelení projektil vyletí a během svého letu ze sebe vystřelí síť, čímž je zaručeno (tedy pokud se trefíte), že dron půjde k zemi. Co se úspěšného zásahu dronu týče, měl by vám v něm pomoci speciální systém Smart Scope, jenž umožňuje zaměřit a uzamknout daný cíl. 

Na videu níže můžete vidět několik přesných zásahů. Je však nutné podotknout, že se dron vždy vznášel na místě, takže měl operátor SkyWall100 poměrně jednoduchou práci. Dokázal by dron trefit, i kdyby se pohyboval? Zde by asi hodně záleželo na rychlosti pohybu dronu a na jeho vzdálenosti od střelce.

Možnosti SkyWall

Bazuky SkyWall se budou prodávat ve více verzích: SkyWall100 (verze bez stojanu), SkyWall200  (verze se stativem) a SkyWall300 (dálkově ovládaná verze). K dispozici bude také více množství projektilů: SP01, SP10, SP40 a SP80. Tyto projektily se liší tím, zda jsou určeny pro trénink či sestřelení dronu. Druhé zmiňované jsou následně rozděleny na ty, které po zásahu kontrolují dopad dronu a projektilu díky padáku. 

 skywall-verze.jpg

Verze bazuky Skywall | Zdroj: skywall.com

Bazuka SkyWall100 by měla být efektivní až do vzdálenosti 100 metrů. I s projektilem váží 10 kg a nabít se dá za 8 sekund. 

 

 

Cena bazuk by měla být známa na konci tohoto roku.

Kategorie: Články

Štítky: Drony, SkyWall

Komentáře (0)Vstup do diskuse