Snadno ovladatelný dron Ares

| Petr Minařík

Je to oficiální, létání s dronem je nyní tak jednoduché, že by to mohlo dělat i batole.

Ačkoli je výše uvedené tvrzení zároveň veselé a děsivé, je to jisté znamení doby, ve které žijeme. Kamery stojící méně než 13 tisíc Kč pořizují lepší fotografie, než nejnovější digitální kamery deset let zpátky. Letecké snímkování, dříve vyhrazené pouze pro lidi, co měli prostředky, je nyní dostupné masám. Slovy Boba Dylana: „Časy se mění.“

Kvadrokoptéra Ares | Zdroj aresdrones.com

Kvadrokoptéra Ares | Zdroj: aresdrones.com

Jednoduchost v praxi

Létání s drony je technická a náročná snaha, která vyžaduje hodiny praxe, abyste dosáhli hladkých, kontrolovaných přeletů, které všichni tak milujeme. Ale co když by byl proces létání jednodušší, efektivnější a více automatizovaný – do té míry, že kdokoli, nehledě na zkušenosti nebo úroveň dovedností, by mohl dosáhnout přesných vzdušných pohybů? To bylo cílem Aresu, nového startupu. Na základě jejich videa na Kickstarteru můžeme s klidem říci, že dosáhli svého vznešeného cíle.

Video Player
 
 
00:00
 
03:07
 
 
 

 

Ares dron dělá z používání dronu normální součást našich každodenních životů tím, jak zjednodušuje technologii do bodu, kdy může být efektivně použita kýmkoli, kdo si to může dovolit.

Zde je nejnovější prototyp Aresu při vzletu a přistání, po nakreslení cesty.

 

 

Bezpečnost především

Další obrovskou výhodou, která s Aresem přichází, je bezpečnost letu a dodržování FAA regulací. Pro začátečníky, pokud náhodou nakreslíte cestu přes zakázanou letovou zónu, aplikace vám dá jasně vědět, abyste ji zkontrolovali před tím, než si zaděláte na problémy. Aplikace také sleduje povětrnostní podmínky, abyste měli jistotu, že rychlost větru a ostatní faktory negativně neovlivní váš let. Nejlepší část těchto bezpečnostních opatřeních je to, že nejsou statické. Jakmile totiž vydá FAA a lokální úřady nové regulace, aplikace se dá aktualizovat, aby se tyto změny projevily při dalším létání. To uživatelům zajistí, aby se chovali v souladu s aktuálními bezpečnostními pokyny.

Toto vám ukáže aplikace, pokud jste blízko zakázané letové zóny:

Zobrazení zakázané letové zóny | Zdroj: aresdrones.com

Zobrazení zakázané letové zóny | Zdroj: aresdrones.com

Hodilo by se také zmínit některé vlastnosti Ares 4K kamery, ta dokáže snímat video v rozlišení:
4K až 30FPS
1080 až 30FPS
720 až 120FPS
2k až 23FPS v HDR módu

Ares bezpochyby započal novou éru, ve které bude téměř každý schopný létat s drony a zachycovat tak úžasné letecké záběry. A co víc, to vše s ohledem na bezpečnost.

Pokud se chcete o Ares dronu dozvědět více, podívejte se na kampaň Aresu naKickstarter.

Zdroj: technologyreview.com

Kategorie: Články

Štítky: Dron, Kvadrokoptéra

Komentáře (0)Vstup do diskuse