Studenti vyvinuli dron, který zvládne přepravovat lidi

| Petr Minařík

Je to již pár měsíců, kdy jsme psali o projektu ManDrone, jehož cílem je vyvinout dron, který zvládne přepravovat lidi. Vývoj tohoto dronu sice neustále pokračuje, avšak nedávno se na serveru YouTube objevilo video gigantického dronu s názvem Snowstorm. Ten už zvládá létat s lidskou zátěží v uzavřených prostorách.

Dron Snowstorm, který zvládne unést dospělého člověka | Zdroj: video

Dron Snowstorm, který zvládne unést dospělého člověka | Zdroj: video

Vlastnosti dronu

Na dronu Snowstorm pracoval tým z National University of Singapore zhruba rok. Někteří čtenáři teď budou možná zklamaní, avšak v dohlednu se neplánuje, že by se s tímto dronem dalo létat venku. Primární použití bylo zamýšleno především pro létání uvnitř.

Celý dron je vybaven 24 vrtulemi. Ty jsou rozmístěny do šestihranného rámu, který je vyroben z anodizovaného hliníku, kevlarových lan a uhlíkových vláken. Podvozek se skládá ze 6 nafouknutých “přistávacích balónů”. Balóny byly použity především proto, aby absorbovaly nárazy při nešetrném přistání.

Dron je poháněn elektrickou energií. Jelikož dokáže létat pouhých 5 minut, jedná se spíše o zajímavý prototyp než dron, který by se měl stát komerčním trhákem. Problémem by mohla být také nehoda. Jelikož vrtule nejsou nijak zakryty, mohlo by dojít k nepříjemnému zranění. Možná také proto byla pro demonstraci dronu nejprve použita figurína a až poté reálná osoba.

Kategorie: Články

Štítky: Dron, Drony, UAV

Komentáře (0)Vstup do diskuse