Sony představilo prototyp dronu, který vypadá jako miniaturní letadlo

| Petr Minařík

Společnost Sony minulý měsíc oznámila, že se spojila se ZMP, Tokijskou robotickou firmou, aby společně vytvářeli komerční drony. Podnik zvaný Aerosense, bude využívat drony k průzkumu a inspekci oblastí, kam je obtížné se dostat. Před pár dny bylo zveřejněno pár videí prototypů dronů, “experimentálního stroje” AS-DTO1-E a AS-MCO1-P.

Sony i ZMP budou mít ve firmě téměř stejné podíly | Zdroj: Sony

Prototyp dronu AS-DTO1-E | Zdroj: Sony

Prototyp AS-DTO1-E vypadá jako miniaturní letadlo, bude však schopen vzlétnout i přistát vertikálně, řadí se totiž mezi VTOL (Vertical Take-off and Landing) letouny. Podle Aerosense bude dron schopen unést objekty vážící až 10 kilogramů a létat maximální rychlostí okolo 170 km/h.

 

 

AS-MCO1-P je oproti dronu AS-DTO1-E mnohem menší a lehčí kvadrokoptéra. Bude také vybavena kamerou, GPS a navigačním systémem. Společnost Aerosense zatím neprozradila, zda tyto dva prototypy budou vybaveny stejnými funkcemi, nebo každý z nich nabídne jiné možnosti.

 

 

Většina velkých společností, jako je například Amazon, Facebook nebo Google, testuje doručování pomocí dronů. Vždyť vůbec první Federální leteckou správou povolené doručení dronem proběhlo teprve nedávno. Sony se však chce primárně zaměřit na podnikové zákazníky, alespoň pro teď, implementováním svých kamer, telekomunikací a robotických technologií k zachycení leteckých snímků, které mohou být zpracovány v cloudu.

Společnost Aerosense bude mít sídlo v Tokiu a dává si za cíl rozjet své služby začátkem příštího roku.

Zdroj: theverge.com

Kategorie: Články

Štítky: Dron, Drony, Kvadrokoptéra, UAV

Komentáře (0)Vstup do diskuse