Sony vstupuje na pole dronů

| Petr Minařík

Sony vstupuje do byznysu s drony. Japonský elektronický gigant oznámil plány na nový podnik, který se bude zaměřovat na pořizování fotografií a dalších dat pro obchodní účely.

Sony i ZMP budou mít ve firmě téměř stejné podíly | Zdroj: Sony

Sony i ZMP budou mít ve firmě téměř stejné podíly | Zdroj: Sony

Spojení dvou gigantů

Nový podnik ponese název Aerosense a bude spojením dvou společností – Sony a ZMP. Aerosense nebude prodávat drony, místo toho je bude využívat pro snímání obrázků z nebe. Ty v kombinaci s cloudovým zpracováním dat poskytnou rozsah služeb a dat, aby pomohly v úkolech, jako je například měření, zaměřování, pozorování a inspekce.

Podnik bude odstartován v srpnu tohoto roku, avšak služby zákazníkům bude nabízet nejdříve příští rok. Firma ZMP, která vyvíjí samořídící technologie pro pozemní vozidla, bude mít minoritní podíl 49,995% a společnost Sony, která poskytuje kamerovou technologii, senzory, telekomunikace a robotiku, zbylých 50,005%.

Další informace o plánované společnosti Aerosense

Základní kapitál: 100 milionů yenů (asi 20 milionů Kč)
Ředitelé: Kohtaro Sabe, Shinji Odashima + další, zatím nejmenovaný

V dronech vězí obrovský potenciál

Drony jsou obecně vnímány jako zábavné hračky pro milovníky strojů, avšak vězí v nich obrovský potenciál obohatit různé oblastí průmyslu.

Existuje spousta využití dronů, jmenovat můžeme například oblast telekomunikací. Telekomunikační společnosti vyžadují přesné zobrazování, aby mohly plánovat nové základnové stanice. Těchto výsledků je pomocí dronů možné dosáhnout mnohem rychleji a levněji, než pomocí klasických metod. Drony lze však využívat i v jiných oblastech průmyslu, jako je zemědělství, ropa a zemní plyn, urbanismus, 3D mapování atp.

Zdroj: techcrunch.com

Kategorie: Články

Štítky: Dron, UAV

Komentáře (0)Vstup do diskuse