Špiónský dron Aerial Assault

| Petr Minařík

Prací bezpečnostních výzkumníků je zjistit, jak by mohla být prozrazena společnost, pro kterou pracují. Podle všeho to teď vypadá, že budou drony hledat zranitelnosti několik desítek metrů nad zemí.

Phantom bez podvozku, s kamerou a kompasem ve vzduchu | Zdroj: droncentrum

Ilustrační foto | Zdroj: droncentrum

Dron zvaný Aerial Assault je vybaven malým počítačem Raspberry Pi fungujícím na operačním systému Kali Linux. Tato distribuce byla vytvořena speciálně pro penetrační testování sítí a zařízení. Jakmile je dron ve vzduchu, dokáže detekovat nezabezpečená zařízení a sítě. Následně si lokálně uloží získané informace, nebo je zašle zpět pilotovi.

Dron Aerial Assault je postaven na open source technologii, takže si jej vědci mohou přizpůsobit k obrazu svému. Protože využívá GPS, kromě toho, aby mohl viset nad mrakodrapy, může být také poslán k budovám v oblastech, které by byly pro lidi nedostupné. Například: Nádvoří uprostřed komplexu nebo budovy za velkým žiletkovým plotem.

I když je využití letounu plánované pro vědce, existuje vždycky možnost, že si jej koupí někdo bez zábran a zneužije ho pro kradení dat od jednotlivce nebo společnosti. Takže pokud se chcete cítit o něco bezpečněji, aby vám ze systému nebyla ukradena data, zamyslete se znovu nad jeho zabezpečením. Dron by měl být v prodeji za 60 tisíc Kč na serveru Wall of Sheep.

Zdroj: engadget.com

Kategorie: Články

Štítky: Dron, Drony, UAV

Komentáře (0)Vstup do diskuse