Společnost 3D Robotics bude propouštět

| Petr Minařík

Americký výrobce dronů, 3D Robotics (3DR), začne propouštět část svých zaměstnanců kvůli restrukturalizaci zaměřené na rychlejší expanzi na komerčním trhu. Firma tak učinila kvůli těžké konkurenci na trhu spotřebních dronů.

„DJI si vede skvěle, především díky tomu, že rychle inovuje a nutí ostatní se přizpůsobit,“ prohlásil zakladatel a výkonný ředitel 3DR Chris Anderson v rozhovoru pro deník MarketWatch. „Někteří výrobci se přizpůsobí tak, že odejdou, a někteří se zaměřují na firmy, což byl vždy i náš plán.“

Změny ve firmě 3DR a její budoucnost

Společnost 3DR zamíchala svojí strukturou. Například již zmíněný Anderson sice zůstane výkonným ředitelem, ale bude se více zaměřovat na externí a strategickou stránku. 

3DR má v současné době asi 100 zaměstnanců. Anderson však odmítl prozradit, kolik z nich bude v následujících šesti až devíti měsících propuštěno. „Propustíme jen minoritní část našich pracovníků,“ řekl Anderson.

Podle Andersona se nyní společnost bude více zaměřovat na vývoj produktů, jako je například Site Scan. Jedná se o aplikaci, na které 3DR pracuje ve spolupráci s Autodeskem a Sony. Software Site Scan je analytickou platformou vhodnou pro firmy, které potřebují analyzovat data získaná dronem.

I když má firma 3DR dostatek finančních prostředků do druhé čtvrtiny roku 2017, Chris Anderson prohlásil, že se nechce dostat do situace, kdy by musel žádat investory o další peníze. Hlavním cílem je nyní ukázat svým investorům, že 3DR dokáže být rentabilní podnik.

Zdroj: marketwatch.com

Kategorie: Aktuality

Štítky: 3DR

Komentáře (0)Vstup do diskuse