Společnost DJI investovala do výrobce kamer Hasselblad

| Petr Minařík

Společnost DJI koupila minoritní podíl ve firmě Hasselblad, která se zabývá výrobou kamer a proslavila se především díky misím programu Apollo, kdy se její kamery dostaly až do vesmíru.

Společnost DJI investovala do firmy Hasselblad | Zdroj: dji.com

Společnost DJI investovala do firmy Hasselblad | Zdroj: dji.com

Tuto spolupráci firmy oznámily dne 5. 11. 2015. Švédský výrobce kamer se zabývá hlavně produkcí kamer středního formátu, které jsou nejvíce používány pro komerční záběry. Společnost Hasselblad nedávno dokonce představila svoji vlastní kameru pro průzkum a mapování zvanou A5D.

“Firmy Hasselblad a DJI sdílí zápal, aby poskytly kreativním lidem nejnovější nástroje a inovativní technologii, která jim pomůže posunout svoje vizuální vyprávění na novou úroveň,” řekl výkonný ředitel DJI Frank Wang.

Kamera Hasselblad A5D | Zdroj: hasselblad.com

Kamera Hasselblad A5D | Zdroj: hasselblad.com

Tento krok je jasným znamením, že DJI nechce být společností, která vyrábí pouze drony a gimbaly pro kamery GoPro. GoPro mimochodem chystá svůj vlastní dron. Nedávno byly zveřejněny první záběry z prototypu dronu.

Firma DJI před zhruba dvěma měsíci představila nové kamery pro svoji kvadrokoptéru DJI Inspre 1 – X5 a X5R. Kamery disponují objektivy Micro Four Thirds, což umožňuje fotit a natáčet ve vyšším rozlišení.

I když DJI a Hasselblad fungují na různých polích trhu, tato investice naznačuje, že se můžeme těšit na brzkou (a pravděpodobně ne jedinou) spolupráci.

“Obě firmy jsou stejně nadšené, co se týče kreativity a dokonalosti. Těšíme se na sdílení technických znalostí a dláždění nové cesty budoucích inovací,” řekl Perry Oosting, výkonný ředitel společnosti Hasselblad.

Zdroj: marketwatch.com

Kategorie: Články

Štítky: Drony, UAV, Dron, DJI

Komentáře (0)Vstup do diskuse