Společnost DJI nabízí pojištění dronů

| Petr Minařík

Největší výrobců dronů na světě, čínská společnost DJI, nově nabízí tzv. DJI Care. Jedná se o ochranu, která zákazníkům DJI poskytne lepší služby a podporu. 

Noví i stávající zákazníci DJI mají nyní možnost, dokoupit si k dronu také šestiměsíční nebo roční ochranu DJI Care. Ve své podstatě se jedná o pojištění, které pokryje případné náklady způsobené havárií dronu kvůli chybě pilota, na něž se nevztahuje záruka.

Ochrana by měla vylepšit služby DJI

„Zákaznické zkušenosti a servis jsou velmi důležité při budování značky a posílení vztahu s našimi zákazníky,“ prohlásil zakladatel a výkonný ředitel DJI, Frank Wang. „Představením služby DJI Care chceme našim zákazníkům poskytnout klid a bezstarostné létání. Díky tomu budou naši zákaznici moci při létání.“

Ochranu DJI Care lze dokoupit k řadě DJI Phantom 3 a dronu Inspire 1 verze 2 s X3 gimbalem. Ceník ukazuje následující tabulka. Při přepočtech byla uvažována cena 24,30 Kč za dolar. Ceny byly dále zaokrouhleny na koruny. 

 dji-care.jpg

Ceník DJI Care

Možnosti DJI Care

DJI Care lze zakoupit přímo s dronem nebo zvlášť. V případě potřeby lze tuto ochranu přenést na jiný dron/gimbal. Majitel pojištěného dronu dostane v případě nehody náhradu nákladů v plné výši a není limitován ani počet oprav*. Ochrana tedy platí do konce smlouvy a ne do první nehody.

*Důležité je také dodat, že DJI Care nelze prodlužovat. Každý dron je možné pojistit jen jednou. V případě, že je váš dron poškozen z více než 80 %, nastávají následující možnosti:

1) Šestiměsíční plán

Dá se využít možnosti, kdy dostanete nový dron výměnou za zbývající dobu pojištění. Jinými slovy: dostanete nový dron, který již nebude pokryt ochranou. Tato možnost platí během prvních pěti měsíců ochrany.

V případě, že je dron nutné vyměnit poslední měsíc ochrany, můžete využít kompenzace zbývající výši krytí nebo 80 % pořizovací ceny. 

2) Roční plán

Během prvních deseti měsíců dostanete nový dron opět výměnou za zbývající dobu ochrany. 

V případě, že je dron nutné vyměnit poslední měsíc ochrany, můžete využít kompenzace zbývající výši krytí nebo 60 % pořizovací ceny.

Ochrana DJI Care se nevztahuje například na ztrátu dronu, krádež, poškození způsobené špatnými letovými podmínkami, záměrnou ztrátu a další.

Pokud máte o DJI Care zájem, doporučujeme důkladně přečíst podmínky smlouvy a často kladené dotazy. 

Zdroj: dji.com

Kategorie: Články

Štítky: DJI, Pojištění dronů

Komentáře (0)Vstup do diskuse