Společnost Parrot odhalila nové drony - ideální hračky pro děti

| Petr Minařík

Společnost Parrot zčistajasna odhalila nové drony. A není jich zrovna málo. Jedná se o sérii levných minidronů – dalo by se říci hraček. Jeden z dronů se dokonce vypořádá i s vodou. Tento dron se jmenuje Hydrofoil Drone. Cenovka žádného z těchto nových dronů by neměla přesáhnout hranici 5,5 tisíce Kč.

Obojživelný dron Hydrofoil | Zdroj: parrot.com

Obojživelný dron Hydrofoil | Zdroj: parrot.com

Obojživelný dron Hydrofoil

Asi nejzajímavějším kouskem je dron Hydrofoil. Jedná se o produkt, který využívá kvadrokoptéru pro pohon lodě na vodě. Kvadrokoptéru stačí jednoduše připevnit k lodi. Jakmile se roztočí její rotory, mechanizmus na lodi se vztyčí do vertikální polohy, díky čemuž se dá loď do pohybu. Po vodě se pak můžete pohybovat pomocí smartphonu a FPV kameře umístěné v kvadrokoptéře.

Zajímavé jsou také parametry Hydrofoilu. Po vodě dokáže plout rychlostí 10km/h po dobu asi 7 minut.

Cenovka tohoto dronu se pohybuje okolo 4,5 tisíce Kč.

 

 

Mini kvadrokoptéry Airborne

Tyto kvadrokoptéry budou v dostání ve dvou verzích: „Cargo“ s cenou okolo 2,7 tisíce Kč a „Night“ za cenu 3,5 tis. Kč. Obě dvě jsou velice malé, váží okolo 58 gramů. Řízení je řešeno pomocí technologie Bluetooth a aplikace FreeFlight3 pro smartphony a tablety. Obě mají též vertikální fotoaparát pro pořizování VGA fotografií. Ty se ukládají na 1GB paměťovou kartu. Kamera bohužel není schopna snímat video.

Nabíjení zabere asi 25 minut a doba letu 9 min. Rychlost letu se pohybuje okolo 18 km/h.

Airborne Cargo a Night můžete vidět na videu níže:

 

 

Kadrokoptéra Airborne „Night“ je vybavena LED světly, které vám umožní let ve tmě, abyste viděli na překážky před sebou, a dokonce umí i morseovku.

Kvadrokoptéry Airborne ve verzi Night | Zdroj: parrot.com

Kvadrokoptéry Airborne ve verzi Night | Zdroj: parrot.com

Naproti tomu kvadrokoptéra „Cargo“ je navržena tak, aby byla „kompatibilní“ s Legem. Takže budete moci posílat Lego kostky vzduchem. Asi to není zcela efektivní, ale zcela jistě originální.

Kvadrokoptéry Airborne ve verzi Cargo| Zdroj: parrot.com

Kvadrokoptéry Airborne ve verzi Cargo| Zdroj: parrot.com

Skákající drony Jumping Sumo

Mimo jiné bylo představených i několik nových dronů Jumping sumo. Jsou to dvoukolové drony, které mají speciální vlastnost – umí skákat. Jsou vybaveny FPV kamerou, která umí fotit i natáčet a následně ukládat soubory na paměťovou kartu 4GB. Dokonce si můžete nahrát hlas, abyste vystrašili svoje mladší sourozence, díky zabudovanému mikrofonu a reproduktoru.

 

 

Stejně jako u Airborne kvadrokoptér, i Jumping Sumo jsou dostupné ve dvou verzích: „Night“ za cenu okolo 5,5 tisíce a „Racer“ za stejnou cenu.  Rozdíl spočívá pouze v rychlosti – drony Racer jedou 13 km/h, zatímco Night pouze 7 km/h. Jejich výdrž se pohybuje kolem 20 minut.

Jumping Suma ve verzi Night | Zdroj: parrot.com

Jumping Suma ve verzi Night | Zdroj: parrot.com

Jumping Suma ve verzi Racer | Zdroj: parrot.com

Jumping Suma ve verzi Racer | Zdroj: parrot.com

Zdroj: engadget.com, parrot.com

Komentáře (0)Vstup do diskuse