Společnost SkyPan dostala rekordní pokutu ve výši 1,9 milionů dolarů

| Petr Minařík

Federální letecká správa (FAA) pokutovala společnost SkyPan International za domnělé, nelegální létání s dronem. Pokuta ve výši 1,9 milionů dolarů (asi 46 milionů Kč) je vůbec nejvyšší pokutou, jakou kdy FAA udělila společnosti, která ohrozila bezpečnost vzdušného prostoru.

Úvodní stránka společnosti SkyPan International | Zdroj: skypanintl.com

Úvodní stránka společnosti SkyPan International | Zdroj: skypanintl.com

Společnost SkyPan International se opakovaně dopouštěla porušení již od 21. března 2012 až do 15. prosince 2014. Firma údajně provedla 65 neautorizovaných letů v oblastech, které patří k nejpřetíženějším a nejlidnatějším. Tím porušila regulace a pravidla pro létání, tvrdí FAA. Tyto operace byly nelegální a velmi riskantní.

Ignorování regulací FAA

FAA tvrdí, že lety probíhaly například nad městy New York či Chicago. Byly prováděny především za účelem získání leteckých záběrů a fotografií pro komerční účely. Z 65 letů jich údajně 43 proběhlo v zakázaném letovém pásmu New York Class B.

“Létání s drony v rozporu s regulacemi Federální letecké správy je nelegální a může být nebezpečné,” řekl správce FAA, Michael Heurta. “Máme nejbezpečnější vzdušný prostor na světě, a ti, kteří jej využívají, musí chápat a respektovat soubor našich pravidel a regulací.”

Firma SkyPan provedla 43 letů nad New Yorkem bez obdržení povolení k letu. FAA také tvrdí, že drony nebyly vybaveny dvousměrným rádiem, transpondérem ani zařízením pro sledování nadmořské výšky.

FAA dále prohlašuje, že drony u všech 65 letů postrádaly certifikát letové způsobilosti a efektivní registraci. A co více, společnost SkyPan údajně nevlastnila ani Certificate of Waiver nebo autorizaci pro podobné operace.

V současné době má SkyPan 30 dní na to, aby na vymáhací dopis Federální letecké správy zareagovala.

Zdroj: suasnews.com

Kategorie: Články

Štítky: Dron, Drony, UAV

Komentáře (0)Vstup do diskuse