Startup chce doručovat marihuanu pomocí dronu

| Petr Minařík

Mnoho lidí ve státě Kalifornie s lékařskými předpisy na marihuanu, nyní nepotřebuje opouštět dům, aby jim byla marihuana doručena. Startup Trees Delivery se totiž na trh snaží přivést předplatné krabic, které bude možné doručovat dronem.

Dron doručující marihuanu | Zdroj: video

Dron doručující marihuanu | Zdroj: video

“Vidíme drony jako úžasný nástroj pro doručování. Dron se nikdy neopozdí,” řekl výkonný ředitel startupu Marshall Hayner pro deník Mashable.

Marihuana = ideální zboží pro doručení dronem

I když tato myšlenka není zas tak úplně nová a byla zpopularizována především Amazonem, marihuana by mohla být jedna z mála věcí, které je smysluplné doručovat dronem.

Na rozdíl od dalšího zboží je marihuana extrémně lehká. Jedna unce (28,35 gramů) je daleko za hranicí týdenního množství, které by měl člověk pozřít. Je tedy jasné, že doručování marihuany dronem dává smysl.

Avšak existuje zde bezpečnostní problém: Pokud nad San Franciscem začnou létat drony, je jen otázkou času, kdy budou sestřelovány z nebe. Lidé vykrádající drogové dealery nejsou ničím novým a nedá se předpokládat, že se to v budoucnu změní obzvláště ve státě*, kde marihuana není ani legální pro rekreační spotřebu.

*Marihuana je v USA legální jen v některých státech, mezi ně patří například: Oregon, Aljaška, Washington nebo Colorado. 

Doručování dronem – vzdálená budoucnost?

V současné době vypadá program startupu Trees Delivery spíšw jako sen uživatele marihuany, než jako něco, co by se mělo v blízké době zrealizovat. Existuje mnoho háčků, co se komerčního používání dronů týče, avšak Hayner řekl, že budou připravení, když se to stane.

“Vlastníme flotilu tří dronů, které mají mechanická ramena,” řekl Hayner. “Začali jsme je testovat a jsme připraveni. Jediná věc, která nás omezuje, je Federální letecká správa.”

Hayner však také řekl: “Možná uvidíme spíše prodejní automat připevněny na samořídící auto, než drony doručující zboží.”

Nápad Trees Delivery byl inspirován newyorskou službou pro doručování marihuany zvanou Cartoon Network. Ačkoli byla přes všechny nelegální služby zrušena Národním úřadem pro kontrolu obchodu s drogami, Newyorčané si stále obstarávají tyto nádobky. Stačí napsat vašemu dealerovi a o 20 minut později je vám poslem na kole doručena zásilka. Model funguje, nyní je snaha o jeho vylepšení díky technologii.

I přestože Trees Delivery doručuje zatím pouze v San Franciscu, má plány expandovat do dalších měst, včetně Los Angeles a Denveru.

Hayner řekl: “Je to ta nejzábavnější věc, na které jsem kdy pracoval.”

V současné době nabízí společnost 3 různé druhy krabic, které lze si mohou občané San Francisca objednat pomocí sms zprávy, aplikace nebo webových stránek: Nejzákladnější balení stojí asi 2400 Kč. Dvě krabice stojí 3600 Kč a každý z nich obsahuje různé kytky, extrakty a příslušenství.

 

 

Zdroj: mashable.com

Kategorie: Články

Štítky: Dron, Drony, UAV, Doručení dronem

Komentáře (0)Vstup do diskuse