Startup Flirtey provedl první doručení dronem do zabydlené oblasti

| Petr Minařík

Americký startup Flirtey se zapsal do historie. Dne 10. 3. 2016 totiž provedl první, autonomní, Federální leteckou správou (FAA) povolené doručení pomocí dronu do zabydlené oblasti v Nevadě. Zprávy o úspěšném doručení se na povrch dostaly teprve minulý týden. 

Výkonný ředitel startupu, Matt Sweeney, prohlásil, že dron (hexakoptéra) letěl po předem naprogramované trase dlouhé asi 800 metrů. Následně spustil balíček a zase se vrátil na místo vzletu. Dron využíval systém GPS, kvůli bezpečnosti však byl připraven zasáhnout záložní pilot. Doručen byl balíček s vodou, jídlo a lékárnička.

Sweeney k doručení dronem dodal: „Provedení prvního doručení dronem do zabydlené oblasti je významný úspěch, který nás přiblížil ke dni, kdy budeme využívat regulérní doručování pomocí dronů.”

Ředitel operacích řízených FAA pro Nevadu, Chris Walach, řekl: „Toto je zdaleka nejúspěšnější operace, kterou jsme vedli. Reprezentuje pokročilou úroveň testu a vývoje společnosti Flirtey.“

Flirtey poráží Amazon

Toto doručení startupem není prvním prvenstvím, které si startup Flirtey připsal. Minulý rok jsme vás informovali o doručení léků dronem ve Virginii. Společnost následně přesunula svoji centrálu z Austrálie do Nevady.

O Amazonu se ve spojení s doručování dronem hodně mluví, avšak nejsou vidět žádné výsledky. Dalo by se tedy říci, že Flirtey Amazon poráží na celé čáře. 

Největší překážkou pro komerční doručování pomocí dronů stále zůstává přesvědčit úřady, aby jej povolily.

Zdroj: theguardian.com

Kategorie: Aktuality

Štítky: Doručení dronem, Flirtey

Komentáře (0)Vstup do diskuse