Startup vyhrál povolení k létání nad farmami v Ohiu

| Petr Minařík

Lokálnímu startupovému projektu bylo uděleno povolení létat s drony nad místními zemědělskými poli. Společnosti 3D Aerial Solutions se sídlem v Daytonu, která v oblasti poskytuje zpracování dat a letové služby pro bezpilotní systémy, byla od FAA udělena výjimka ohledně Sekce 333.

startup vyhrál povolení v ohiu

Firma má pět spolumajitelů – Brandon Youngblood, Mike Gilkey, Tom Hughes, Rob Subr a Bret Givens. Ti mají rozmanité zkušenosti na poli se systémy pro bezpilotní letouny (dále jen UAS).

„Toto pro nás hodně znamená,“ řekl Youngblood, který pracoval s UAS v armádě. „Budeme schopni používat tuto technologii komerčně.“

S výjimkou budou moci létat nad zemědělskými poli, Youngblood řekl, že největší užitek bude v monitorování polí – použitím dronů ke studiu hustoty plodin, inventarizace, potenciálního růstu a ostatních dat, která budou pro farmáře užitečná.

Ke startupu se připojují další společnosti ze státu s povolením provozování bezpilotních letounů – průmyslové skupiny v Daytonu doufají, že se jim také podaří získat povolení, jako například společnosti Woolpert.

Společnost 3D Aerial Solutions se nedávno spojila s Wright State Research Institute (WSRI). FAA jim udělil certifikát autorizace – „Wright State’s first“ – aby mohli létat nad „Wilmington Air Park“ se speciálním systémem eBee, který produkuje švýcarská společnost SenseFly.

Společně s WSRI, použije firma 3D Aerial fotografie k vytvoření simulací, které umožní testování bezpilotních systémů ve virtuální oblastí. Tyto druhy simulací pomohou výzkumníkům vyvinout samosprávné a ostatní technologie pro UAS.

Zdroj: bisjournal.com

Kategorie: Články

Štítky:

Komentáře (0)Vstup do diskuse