Stínění pro GPS modul u kvadrokoptéry DJI Phantom

| Igor Vlahovič

Především starší modely DJI Phantom 2 mají GPS modul stíněn na menší ploše. U Phantom 2 to až tak nevadí, ale u řady Vision může docházet k menší citlivosti právě GPS modulu. To se projeví poklesem počtu satelitů v letu GPS/ATTI a nebo jejich občasným výpadkem.

Sundaný horní kryt a v něm papírová šablona pro stínění | Zdroj: droncentrum

Sundaný horní kryt a v něm papírová šablona pro stínění | Zdroj: droncentrum

V nových verzích je již kromě základního stínění tato plocha zvětšena a i kabel k GPS modulu je veden pod ním. Tím se eliminuje rušení příjmu satelitů od ostatní elektroniky.

Aby se tohoto dosáhlo, stačí si vyrobit stínění například z hliníkové fólie, alobalu apod.

Postup vyhotovení stínění

Když jsem byl požádán jedním kolegou, abych mu stínění nainstaloval u jeho F315 Vision +, vzal jsem horní kryt modelu, obkreslil jsem si jeho profil na klasický papír A4 a následně jsem jej vystřihl.

Papírová šablona pro stínění | Zdroj: droncentrum

Papírová šablona pro stínění | Zdroj: droncentrum

Potom jsem jej lehce zmenšil, aby se přesně vměstnal do prostoru horního krytu. Následně jsem použil samolepící ALU fólii a nalepil ji na vystřižený kus. Tím jsem získal i izolaci k elektronice uvnitř modelu.

Abych mohl celý komplet připevnit, použil jsem oboustrannou lepicí pásku. Pak stačilo již vlepit připravené stínění do modelu a dosáhl jsem tak zvětšení stínící plochy.

Hotové stínění z hliníku | Zdroj: droncentrum

Hotové stínění z hliníku | Zdroj: droncentrum

Po zapnutí modelu se pak rychleji načítají satelity, jejich příjem je stabilnější a i v hůře přístupných místech se pak někdy načítají lépe. Celkem dobré řešení za pár korun, co říkáte?

Komentáře (0)Vstup do diskuse