Webová aukční stránka Trade Me pomáhá testovat záchranný dron

| Petr Minařík

Společnost Trade Me nevěří tomu, že budou drony někdy široce používány v doručování, ale spíš v „Hledání a Záchraně“ (australská organizace LandSAR – Land Search and Rescue), kde by mohly zachraňovat životy.

Záchranný dron firmy Flirtey | Zdroj: stuff.co.nz

Záchranný dron firmy Flirtey | Zdroj: stuff.co.nz

Organizace LandSAR minulý víkend otestovala dron vyrobený australskou společností Flirtey blízko jezera Roxburgh na Jižním ostrově, ve studii placené firmou Trade Me.

Dobrovolnická organizace otestovala schopnost dronu najít dobrovolníka předstírajícího pohřešovanou osobu. Dron měl osobě dopravit zdravotnické potřeby.

Podpůrce skupiny důstojník Mike Ambrose řekl, že organizace LandSAR byla ohromena kvalitou snímků, které byl dron schopen pořídit, a není pochyb o tom, že má tato technologie potenciál rychle vyhledávat lidi v případě, „že je odolná, spolehlivá a dobře ovladatelná“.

Mike řekl: „Schopnost doručování balíčků (například vysílačku) lidem, kteří byli nalezeni, je další velmi zajímavá možnost.“

Výkonný ředitel Trade Me, Jon Macdonald, řekl: „Byl to zajímavý experiment. Kolem dronů je velký humbuk [a] myslíme si, že doručování drony ve větším měřítku postrádá smysl. Nicméně revoluce v oblastech jako vyhledávání a záchrana by mohla být mnohem užitečnější.“

Zdroj: stuff.co.nz

Kategorie: Články

Štítky: Drony, Dron s kamerou, Flirtey

Komentáře (0)Vstup do diskuse