ECA Group vyvinula systém pro detekci ilegálních dronů

| Petr Minařík

Francouzská společnost vyvinula technologii pro rychlou detekci a sledování dronů, které jsou ilegálně pilotovány v citlivých oblastech.

Paříž, 13. dubna
Byla vyvinuta technologie rychlé detekce a sledování dronů a jejich pilotů. Systém vyvinula francouzská ECA Group (Etudes et Constructions Aéronautiques).

Skupina Gorgé, partnerská společnost ECA Group, řekla, že technologie je použitelná dronem IT180, který obsahuje počet transpondérů (odpovídačů).

„Po detekování problematického dronu pozemními prostředky se strategie skládá z aktivace dronu IT180: Ten nejdříve lokalizuje pilota použitím vestavěné technologie; poté přiletí k pilotovi a identifikuje ho prostřednictvím kamer,“ uvedla společnost.

„Na rozdíl od nyní dostupných řešení, které se převážně zaměřují na neutralizaci dronů při letu, vyvinula ECA Group řešení, jež neumožní zlomyslným pilotům uniknout. Tento nový systém umožňuje bezpečnostním silám diskrétně přistupovat k pilotům a chytit je při páchání trestného činu, během shromažďování všech důkazů potřebných pro budoucí žalobu.“

Group Gorgé říká, že byl systém posuzován francouzskou vládou. Systém během testování nalezl a identifikovalilegálního pilota dronu v okruhu 650 metrů. To vše během minuty po detekci jeho dronu, se kterým létal nad citlivou oblastí.

Další detaily o systému nebyly zveřejněny.

Zdroj: upi.com

Kategorie: Články

Štítky: Dron, Drony, UAV

Komentáře (0)Vstup do diskuse