Systém pro vyhnutí se překážkám od ZANO v akci

| Petr Minařík

Při práci na posledním videu dokumentární série ‚Creating ZANO‘, si hoši ze ZANO řekli, že se trochu pobaví a demonstrují schopnosti systému vyhýbání se překážkám pro drony.

Úvodní záběr z demonstrace systému vyhnutí se překážkám. | Zdroj: video

Úvodní záběr z demonstrace systému vyhnutí se překážkám. | Zdroj: video

„Naše technologie vyhnutí je jednou z mnoha integrovaných do naší platformyZANO navržené tak, aby fungovala bezproblémově a dosáhla bezpilotního, inteligentního letu,“ prozradil člen týmu ZANO. Jak systém funguje, se dočtete níže.

Technické specifikace systému

Na videu byl dron nastaven na ‚vzdálenost vyhnutí‘ 30 cm s maximálním úhlem až 15°. Abychom si to vysvětlili – vše, co je ve větší vzdálenosti než 30 cm bude dron ignorovat. Čím blíže jsou objekty do 30 cm, tím víc se dron nakloní až do výše zmiňovaných 15°. Všechny tyto hodnoty byly přednastaveny v aplikaci od ZANO.

ZANO létá s něčím, co vypadá jako setrvačnost. Nejdříve zpomalí, a pak zrychleně letí pryč od hráče (objektu). Vyhnutí se překážkám má dva klíčové parametry. Jedním je chyba vzdálenosti a tím druhým rychlost. Chybou vzdálenosti je myšleno, že pokud nastavíte 30 cm jako vaši vzdálenosti vyhnutí a objekt je vzdálen 29,5 cm od dronu, chyba je 0,5 cm. Pokud objekt dosáhne 20 cm, pak je to 10 cm. Čím větší je tato vzdálenost, tím více se ZANO nakloní a odletí pryč.

Druhým parametrem je kontrola rychlosti přiblížení. Ta byla pro video níže vypnuta. Pokud je však zapnuta, ZANO by se zastavil ve chvíli, kdy by detekoval překážku (v případě videa Thomase nebo Reece).

Tým ZANO vytrvale pokračuje na testovací fázi integrovaného software. V brzké době můžeme očekávat lákavá videa dronu ZANO v akci. Do té doby si můžete užít ‚ZANO tenis‘ na videu níže.

 

 

Zdroj: flyzano.com

Komentáře (0)Vstup do diskuse